ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

ناصر چرخساز در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس،‌در ارتباط با طوفان شن در برخی از شهرستان‌های سیستان و بلوچستان و اقدامات انجام گرفته توسط سازمان امداد و نجات، اظهار داشت:‌ متأسفانه حدود 400 روستا در شهرستان‌های زهک، نیمروز، زابل و هیرمند متأثر از این حادثه شده و اطراف بسیاری از منازل مسکونی با شن احاطه شده است ولی اینکه روستاها و اهالی آن در شن مدفون شده صحت ندارد.

وی با بیان اینکه در اثر این حادثه کسی جان خود را از دست نداده است،‌ گفت:‌ روستاها در اثر طوفان شن مدفون نشده ولی راه‌های مواصلاتی معمولاً به دلیل این طوفان‌ها بسته می‌شود که توسط نیروهای راهور، راه و شهرسازی و … باز می‌شوند.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه بادهای 120 روزه در این منطقه معمولاً از یک ماه پیش آغاز می‌شود، گفت:‌ بیماری‌های ریوی در این استان به دلیل طوفان شن بسیار بالا بوده و استاندار در حال ساخت بیمارستانی جهت کمک به این بیماران بوده و کارهای زیربنایی نیز در حال انجام است.

چرخساز با اشاره به اینکه خشک شدن تالاب‌ها و خشکسالی بر مشکلات این استان دامن زده است،‌گفت:‌قرار شده برنامه‌های زیادی جهت کمک به آسیب‌دیدگان انجام گیرد بر همین اساس از فردا دو طرح توسط سازمان امداد و نجات آغاز خواهد شد که جزئیات آن به زودی منتشر خواهد شد.

رئیس سازمان امداد و نجات در پاسخ به این سوال که آیا تیم‌های واکنش سریع جهت کمک به حادثه‌دیدگان در سیستان و بلوچستان اعزام شده‌اند یا خیر،‌گفت: نیاز به تیم‌های واکنش سریع نبوده ولی بیش از 54 تیم جهت امدادرسانی به آسیب‌دیدگان به شهرستان‌های آسیب‌دیده اعزام شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه جهت کمک‌رسانی بیشتر به حادثه‌دیدگان و برنامه‌ریزی‌های مناسب دو جلسه با استانداری سیستان و بلوچستان برگزار کرده‌ایم.، گفت: تا کنون مقدار زیادی ماسک، آب معدنی و مواد خوراکی در میان حادثه‌دیدگان توسط نیروهای امدادی توزیع شده است.

انتهای پیام/

http://fna.ir/4S9NS0

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,