ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

پلیس آمریکا گزارش داد

۰۸ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۰:۳۲

تیراندازی شیکاگو

در تیراندازی جداگانه و در خشونت‌های آخر هفته شیکاگوی آمریکا ۹ نفر کشته و۴۰ نفر زخمی شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ای بی سی نیوز، پلیس آمریکا اعلام کرد بر اثر تیراندازی‌های گوناگون در سراسر ایالت شیکاگو این کشور که در آخر هفته صورت گرفت ۹ نفر جان خود را از دست دادند و ۴۰ نفر دیگر به شدت زخمی شدند. این تیراندازی‌ها همگی در روزهای شنبه و یکشنبه روی دادند.

جرایم خشونت آمیز از جمله قتل، تجاوز به عنف و سرقت، در بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا رو به افزایش است. با وجود این، کارشناسان هنوز نتوانسته‌اند دلیل واضحی را برای این افزایش معرفی کنند.

همچنین بر اساس گزارش‌های منتشر شده، افزایش جرایم خشونت آمیز در آمریکا باعث شده است مقامات دستگاه‌های مجری قانون برای مقابله با این روند، به‌شدت تحت فشار قرار بگیرند.

انتشار این گزارش‌ها در حالی است که میزان وقوع جرایم در آمریکا پس از اوج گرفتن در دهه ۱۹۹۰، رو به کاهش گذاشته بود. اما مقامات دستگاه‌های مجری قانون در آمریکا سال گذشته از مشاهده افزایش شدید و ناگهانی میزان وقوع جرایم خبر دادند. آنچه در این جریان کمی عجیب به نظر می‌رسد، آن است که این افزایش میزان وقوع جرایم، در همه نقاط آمریکا مشاهده نمی‌شود، برای مثال، میزان وقوع جرم قتل در شهرهای لس‌آنجلس و شیکاگو رو به افزایش است، در حالی که در دیگر نقاط مانند میامی و اوکلند به این شکل نیست.

در شیکاگو که همواره شاهد وقوع جرایم خشونت آمیز در محله‌های فقیرنشین این شهر بوده ایم، طی ماه مه گذشته ۶۶ مورد قتل رخ داد. این رقم ۱۹ مورد بیشتر از رقم مربوط به ماه مه سال ۲۰۱۵ و ۲۵ مورد بیشتر از رقم مربوط به ماه مه سال ۲۰۱۴ است، بدین ترتیب، مجموع شمار قتلها در این شهر طی سال کنونی به ۲۴۰ مورد رسیده است. این رقم، ۵۰ درصد بیشتر از رقم سال گذشته است. در صورتی که شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند، شمار قتلها در شیکاگو از رقم حداکثری ۵۰۰ مورد که در سال ۲۰۱۲ به ثبت رسید، فراتر خواهد رفت.

همچنین شمار افرادی که در این شهر هدف شلیک گلوله قرار گرفته‌اند به‌شکل قابل توجهی افزایش یافته است. این رقم تا پایان روز سه‌شنبه ۱۲۰۰ نفر اعلام شد، در حالی که در زمان مشابه سال گذشته برابر با ۸۰۰ نفر بود.

«مایکل فلجر» کشیش کلیسای کاتولیک و از فعالان اجتماعی در شیکاگو در این باره گفت: «کودکان ما از بیرون رفتن از منزل ترس دارند. برخی از کودکان در مدرسه پیش از رفتن به منزل، از معلمان خود در مدرسه خواهش می‌کنند برایشان دعا کنند.»

برخی کارشناسان عقیده دارند فعالیت گروه‌های جنایتکار باعث افزایش خشونت‌های مرگبار در این شهر شده است. برخی دیگر نیز عقیده دارند انحلال واحدهای ویژه پلیس باعث شده است گروه‌های خلافکار، جسارت بیشتری پیدا کنند. به‌علاوه بر اساس آمارهای منتشر شده، تعداد اسلحه‌هایی که در اختیار مردم شیکاگو است، به‌شدت افزایش پیدا کرده است. بنا به گفته مقامات پلیس، برخی رویدادها از جمله انتشار تصاویر ویدیویی مربوط به شلیک مرگبار یک افسر پلیس سفیدپوست به یک نوجوان سیاه‌پوست ۱۷ساله، باعث شده است نیروهای پلیس دیگر تمایل چندانی به مقابله با مجرمان نداشته باشند. این تصاویر ویدیویی باعث شد افسر پلیس مذکور به قتل متهم شود.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال182 روز قبل