ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وزیر جهاد کشاورزی

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۵:۵۶

سفر وزیر جهاد کشاورزی به زنجان

وزیر جهاد کشاورزی با اعلام پرداخت ۸ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران گفت: در برنامه ششم توسعه، تجهیز سالانه ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری پیش بینی شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، محمود حجتی در حاشیه بازدید از گلخانه خربزه داربستی شاهین شهر استان اصفهان اظهار کرد: تا پایان امسال ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به سیستم های نوین آبیاری مجهز خواهد شد.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه، تجهیز سالانه ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی  به سیستم های نوین آبیاری پیش بینی شده است و استفاده از روش‌های نوین آبیاری به منظور افزایش بهره وری در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

 حجتی خاطر نشان کرد: در این گلخانه با صرف ۲۵ لیتر آب ۱ کیلوگرم خربزه تولید شده که این شیوه تولید در سطح کشور کم نظیر است.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:در حال حاضر ۳۵ هزار هکتار از اراضی گندم کشور به سیستم آبیاری تیپ مجهز شده که موجب افزایش تولید و راندمان مصرف آب و همچنین تولید محصول مرغوب کشاورزی شده است.

وی تصرح کرد: تاکنون ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده و ۸ هزار میلیارد تومان از مطالبات آنها پرداخت شده است.

حجتی گفت: این هفته ۳ هزار میلیارد تومان از مابقی طلب کشاورزان از محل فروش اوراق مشارکت پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال168 روز قبل