ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، طبق تازه‌ترین نظرسنجی مؤسسه «ایفوپ» برای نشریه فرانسوی «ژورنال دو دیمانش»، دو سوم فرانسویان خواستار تشکیل و استقرار دولت وحدت ملی در کشورشان هستند.

بر اساس این گزارش، با گذشت ۱۰ روز از حمله تروریستی مرگبار شهر نیس در جنوب فرانسه، ۶۷ درصد فرانسویان نسبت به تشکیل دولت وحدت ملی در این کشور بمنظور مقابله با چالش تروریسم ابراز تمایل کردند.

طبق اعلام ایفوپ، تمایل به تشکیل دولت وحدت ملی در فرانسه در میان جوانان ۱۸ تا ۲۴ بسیار زیاد و قابل توجه است به گونه‌ای که ۸۰ درصد جوانان در این رده سنی خواستار تحقق این امر هستند.

علاوه بر این طبق پرسشی دیگر در همین نظرسنجی، تنها ۳۵ درصد فرانسویان نسبت به «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه و دولت کنونی در امر مبارزه با تروریسم ابراز اعتماد و اطمینان کرده‌اند و این در حالیست که این رقم در ابتدای ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی ۵۱ درصد و طی اواسط نوامبر همان سال ۵۰ درصد بود.

بنابر اعلام این نظرسنجی، بی‌اعتمادی به اولاند و دولت فرانسه در مبارزه با تروریسم در میان جوانان ۲۵ تا ۳۴ سال بسیار زیاد است به گونه‌ای که ۸۱ درصد جوانان در این رده سنی نسبت به وی و دولتش بی‌اعتماد هستند.

نظرسنجی فوق‌ طی روزهای ۲۲ و ۲۳ ژوئیه جاری صورت گرفت.

انتهای پیام/م

http://fna.ir/9YS1A6

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,