ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۷ مهر ۱۳۹۵ – ۱۷:۵۴

حمله به مراسم عزا یمن

در پی حملات جنگنده‌های سعودی به یک مراسم عزا در صنعا پایتخت این کشور، دهها تن شهید و زخمی شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی عصر امروز یک مراسم عزاداری در صنعا پایتخت این کشور را هدف قرار داد.

یک منبع امنیتی تاکید کرد که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز، سه بار مستقیم یک مراسم ختم در تالار بزرگ خیابان الخمسین در جنوب صنعا را هدف قرار دادند که در پی این حملات، دهها تن از شهروندان یمنی به شهادت رسیده و یا زخمی شدند.

وی افزود: عملیات امدادرسانی به مجروحان و بیرون کشیدن قربانیان از زیر آوار، همچنان ادامه دارد و تعداد دقیق شهدا و مجروحان هنوز مشخص نشده است.

این منبع همچنین تاکید کرد که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی در یکی از حملات خود امدادگران را هدف قرار دادند.

در پی این حملات، بیمارستانهای یمن درخواست اهدای خون برای امدادرسانی به مجروحان این حمله شدند.

وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که شمار قربانیان جنایت جدید عربستان در صنعا، به ۵۳۰ شهید و زخمی رسیده است.

خبرنگار المسیره در صنعا گفت که آتش‌سوزی‌های گسترده در پی این حملات ما نع از امدادرسانی به مجروحان می شود و این در حالی است که برخی از اجساد، به خاکستر تبدیل شده است.

 

این جنایت یک روز بعد از اولین سالگرد حمله عربستان به یک مراسم عروسی در شهر سنبان در استان ذمار که در پی آن بیش از ۱۱۵ شهروند یمنی شهید و یا زخمی شدند صورت گرفته است.

بعد از شکست مذاکرات اخیر گروههای یمنی در کویت، ائتلاف متجاوز سعودی حملات خود را به پایتخت و نوار مرزی یمن شدت بخشیده است. تعداد حملات این ائتلاف به مناطق مسکونی یمن در برخی از روزها به بیش از یکصد حمله می‌رسد و این در حالی است که اوضاع انسانی به‌دلیل ادامه تحریم هوایی و دریایی و مشکل بودن ورود کالا و دارو به این کشور بدتر شده است.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان جان باخته یا زخمی شده‌اند و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و ۸۰ درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال135 روز قبل