ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

بازگشت ۴ میلیارد از حقوق های نجومی

بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ۱۵۰۰ پرونده باقیمانده از مجلس نهم در این کمیسیون، اظهار داشت:پرونده های باقیمانده قرار است برای بررسی به کمیته های پنج گانه کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع شوند.

وی با بیان اینکه کمیسیون اصل ۹۰ دارای پنج کمیته اقتصادی، فرهنگی – اجتماعی، سیاسی – نظامی، قضایی و امور مجلس و ویژه است، افزود:تعدادی از درخواست کنندگان بررسی این پرونده ها در کمیسیون اصل ۹۰ نسبت به وظایف کمیسیون مطلع نیستند، به همین دلیل بیشتر موضوع این پرونده ها غیرمرتبط با وظایف کمیسیون اصل ۹۰ است، پس از بررسی پرونده ها در کمیته های مختلف، پرونده های نامرتبط با وظایف کمیسیون به نهادهایی مانند قوه قضائیه یا سازمان های دیگر که باید بررسی شوند، ارجاع می شوند.

پارسایی با بیان اینکه با توجه به انتخاب ۱۳ عضو غیرثابت کمیسیون اصل ۹۰ توسط کمیسیون های تخصصی، کمیته های پنج گانه تشکیل شده اند، گفت:پرونده های ارجاع شده به کمیسیون اصل ۹۰ به ترتیب اولویت و کلان بودن در این کمیسیون مورد رسیدگی قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ پرونده نیز از زمان آغاز به کار مجلس دهم به کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع شده است، تصریح کرد:هنوز این پرونده ها بر اساس موضوعیت تقسیم بندی نشده اند، اما در صورتی که موضوعات این پرونده ها با وظایف کمیسیون اصل ۹۰ مرتبط نباشند، پیگیری کنندگان آنها راهنمایی می شوند تا بدانند این پرونده ها را از کدام نهاد پیگیری کنند، بخش اعظمی از این پرونده ها با وظایف کمیسیون مرتبط نیستند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در ادامه با بیان اینکه حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ پرونده باقیمانده از مجلس نهم در کمیسیون اصل ۹۰ قابل بررسی است، گفت:این پرونده ها شامل تخلفات اقتصادی، سیاسی و موضوعات دیگر است.

وی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به بررسی موضوع حقوق های نامتعارف برخی مدیران دولتی در کمیسیون متبوعش، تأکید کرد:این مسئله با حضور مسئولانی از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و مرکز پژوهش های مجلس طی چند جلسه مورد رسیدگی قرار گرفت، با توجه به همکاری بازوان نظارتی پارلمان و دولت، همه مدیرانی که حقوق های نامتعارف دریافت کرده بودند، شناسایی شدند که حدود ۹۵۰ نفر بودند.

پارسایی در پایان خاطرنشان کرد:البته بیش از ۹۵ درصد این مدیران زیر ۳۰ میلیون تومان حقوق دریافت کرده بودند، مسئولان مربوطه ۲ هفته قبل اعلام کردند که ۴ میلیارد تومان از حقوق های دریافتی نامتعارف مدیران دولتی پس از شناسایی به بیت المال بازگردانده شده است، ما نیازمند اصلاح مقررات و خلأ های قانونی در این زمینه هستیم تا افراد نتوانند از قوانین سوءاستفاده و حقوق نجومی دریافت کنند.

۴ میلیارد از حقوق های نجومی به بیت المال برگشت

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,