ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

جام جهانی ۲۰۲۶ با حضور ۴۸ تیم

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ بیست و سومین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال است که میزبان آن تاکنون (سال ۲۰۱۶ میلادی) معلوم نشده است و طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، در سال ۲۰۲۶ میلادی برگزار خواهد شد.

رئیس فیفا با وجود این که پیش از این تاکید کرده بود که به دنبال افزایش تعداد تیم های شرکت کننده در جام جهانی از ۳۲ تیم به ۴۰ تیم است، اما در جدیدترین اظهار نظر خود تغییر موضع داد و از شرکت ۴۸ تیم در جام جهانی ۲۰۲۶ سخن به میان آورد.

تعداد تیم های جام جهانی 2026

رئیس جدید فیفا

جیانی اینفانتینو، رئیس جدید فیفا پیش از این تاکید کرده بود که مشکلی با افزایش تعداد تیم های شرکت کننده در جام جهانی ندارد. او در جدیدترین اظهارنظر خود تاکید کرد که می خواهد در جام جهانی ۲۰۲۶ تعداد تیم های شرکت کننده از ۳۲ تیم به ۴۸ تیم افزایش بدهد.
رئیس سوئیسی فیفا، گفت:برنامه ما این است که در جام جهانی ۲۰۲۶ تعداد تیم به ۴۸ تیم افزایش پیدا کند. البته گنگره باید این موضوع را به تصویب برساند.

او ادامه داد:پیشنهاد ما در فیفا این است که ۱۶ تیم به صورت مستقیم به مرحله گروهی راه پیدا کنند و ۳۲ تیم دیگر هم در یک کشور که به عنوان میزبان انتخاب می شود با هم رقابت کنند تا ۱۶ تیم دیگر از آنها به مرحله گروهی راه پیدا کنند. به عبارت دیگر جام جهانی ۲۰۲۶ هم با حضور ۳۲ تیم برگزار می شود، اما در اصل ۴۸ تیم حضور دارند.

اینفانتینو در پایان سخنان خود گفت:دغدغه اصلی فیفا پیشرفت فوتبال است. جام جهانی بزرگترین رویداد است و ما می خواهیم کشورها عضو فیفا بیشترین استفاده را از این رویداد بزرگ برند.

۴۸ تیم در جام جهانی ۲۰۲۶

منبع : namnak.com

مجله