ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی در گفت‌وگویی اظهار داشت: دریافت ۴۰۰ میلیون دلار از طلب جمهوری اسلامی ایران از آمریکا مربوط به پرونده خریدهای نظامی پیش از انقلاب بوده و ارتباطی به مذاکرات هسته‌ای نداشته است. 

وی همزمانی این موضوع با فرجام مذاکرات هسته‌ای را کاملا تصادفی عنوان کرد و افزود: ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از هر موقعیتی برای بازگرداندن دارایی‌های توقیف شده خود در آمریکا استفاده کرده است.

دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی ادامه داد: این پول بخشی از حساب خرید‌های نظامی رژیم گذشته است و روند شکایت ما در دادگاه لاهه همچنان ادامه دارد.

شمخانی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص طرح موضوع استرداد ۴۰۰ میلیون دلار از سوی ایران در جریان سفر مک فارلین در سال ۱۳۶۴ و مخالفت وی با این درخواست نیز عنوان کرد: عدم پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار در سال ۱۳۶۴ موجب شد که دولت آمریکا مجبور به پرداخت رقمی معادل یک میلیارد و هفتصد و ده میلیون دلار به عنوان اصل و بهره طلب ایران شود. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برخی اظهارات مقامات فعلی و پیشین آمریکا در این رابطه را مرتبط با جنجال‌های انتخاباتی دانست و افزود: ترجیح می‌دهیم وارد جزییات این پرونده نشویم تا کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا در فضای آشفته انتخاباتی در این کشور بیشتر ماهیت واقعی خود را برملا کنند.

شمخانی اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص واگذاری موشک‌های تاو معیوب به ایران در جریان ماجرای مک فارلین را اعتراف به فریبکاری و دروغگویی عنوان و خاطرنشان کرد: این گونه اظهارات عیار صداقت آمریکایی را بیش از پیش در معرض قضاوت ملت ما و افکار عمومی جهانی قرار داده و مهر تایید مجددی بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا است.

انتهای پیام/

http://fna.ir/FMKBDY

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,