ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۳ کشته در بادبادک بازی در هند (+عکس)

دو کودک سه و چهار ساله هندی خودرو در دهلی نو سرگرم تماشای بادبادک‌ها در آسمان بودند که نخ تیز بادبادک‌ها گلویشان را دچار جراحات مرگبار کرد.

مراسم بادبادک بازی در روز جشن استقلال هند دو کودک و یک مرد را به کام مرگ فرستاد.

به گزارش عصر ایران به نقل از پرس تی وی، این افراد پس از برخورد نخهای پوشیده شده از شیشه و فلزات برنده بادبادکها به گلویشان دچار جراحات شدید شدند و فوت کردند.

این دو کودک سه و چهار ساله هندی  خودرو در دهلی نو سرگرم تماشای بادبادک‌ها در آسمان  بودند که نخ تیز بادبادک‌ها گلویشان را دچار جراحات مرگبار کرد.

یک مرد ۲۲ ساله هندی نیز که سوار بر موتور سیکلت بود به دلیل مشابه جانش را از دست داد.

بادبادک بازها در هند برای پایین کشیدن بادبادک‌های رقیب از نخ‌های پوشیده شده از شیشه استفاده می‌کنند که اغلب به جراحات مرگبار افراد و حتی پرنده‌ها می‌انجامد.

آنها از پودر شیشه برای تیز کردن نخ بادبادک استفاده می‌کنند.

به گزارش هندوستان تایمز،  یک پسر بچه ۸ ساله نیز به دلیل برخورد نخ تیز این بادبادک‌ها به بدنش دچار جراحات شدید شد و دستکم ۲۰ بخیه خورد.

در روزهای اخیر بیش از ۵۰۰ پرنده نیز در هند به دلیل برخورد با نخ تیز بادبادک‌ها دچار جراحت شده‌اند.

 بادبادک بازی در هند به ویژه در جشن‌ها و مناسبات این این کشور مرسوم است.

دولت دهلی نو در واکنش به حوادث ناشی از بادبادک بازی، استفاده از شیشه و فلزات برنده در نخ‌های  بادبادک‌ها را ممنوع کرده است. دهلی نو همچنین جرایمی چون ۵ سال حبس و پرداخت ۱۰۰ هزار روپیه (۱٫۱۴۶ دلار) برای متخلفان تعیین کرده است.

سال گذشته نیز د رپی فوت یک پسر بچه در شهر «چنای» در  ایالت تامیل نادو هند  بادبادک بازی دراین شهر ممنوع شد و برای متخلفان مجازات ۶ ماه حبس در نظر گرفته شد.

  اخبارحوادث ,خبرهای   حوادث,حوادث روز

 

  اخبارحوادث ,خبرهای   حوادث,حوادث روز

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,