ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منطقه «المشتل»، در شرق بغداد و محله «العامل» در جنوب غربی پایتخت عراق امروز (دوشنبه) هدف حملات تروریستی داعش قرار گرفتند.

یک منبع امنیتی عراقی درباره این انفجارها به پایگاه عراقی «سومر نیوز» گفت: در عملیات انتحاری که منطقه «المشتل»، شرق بغداد را هدف گرفته بود، ۳ غیر نظامی کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.

این منبع آگاه عراقی با اشاره به اینکه این انفجار در یکی از بازارهای پر تردد و مردمی المشتل رخ داد، خاطرنشان کرد: در میان زخمی‌های این حمله زنان و کودکان نیز مشاهده می‌شوند.

اما دیگر منابع آگاه عراقی از وقوع یک انفجار انتحاری دیگر در منطقه «العامل»،‌ در جنوب غربی بغداد خبر دادند که در اثر آن ۵ غیر نظامی کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند.

گروه تروریستی تکفیری داعش درحالی مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت که دفتر سازمان ملل در عراق طی روزهای اخیر اعلام کرد، در اثر حملات تروریستی و انتحاری طی ماه گذشته میلادی (سپتامبر) ۱۰۰۳ نفر کشته و ۱۱۵۹ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

گزارش دفتر سازمان ملل در عراق خاطرنشان می‌کند که ۶۰۹ نفر از قربانیان حملات تروریستی و انتحاری رخ داده در ماه سپتامبر و ۹۵۱ نفر از مجروحان این حملات غیر نظامی بوده‌اند.

انتهای پیام/م

http://fna.ir/Y4QMAP

منبع : farsnews.com

مجله