ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بنابر اعلام شورای منطقه‌ای مسلمانان شهر نیس فرانسه و یک منبع در شهرداری این شهر، در مجموع حدود 30 نفر از کسانیکه که در جریان حمله تروریستی مرگبار اخیر بلوار «پرومناد دزآنگله» کشته شدند، مسلمان بوده‌اند.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو به نقل از مقامات محلی و شهرداری شهر نیس، آمار ارائه شده در خصوص کشته شدن 30 مسلمان طی حمله تروریستی اخیر، بر اساس ارقام بدست آمده از درخواست‌های خانواده‌های این قربانیان برای ادای آداب مراسم تدفین آنهاست.

اعلام آمار وجود 30 مسلمان در میان 84 قربانی حمله نیس از سوی منابع محلی و شهرداری این شهر در حالیست که «عثمان عیساوی» پیشوای مسجد بزرگ نیس شمار قربانیان مسلمان این حمله را بین 20 تا 30 نفر اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، مسلمانان در جریان حمله تروریستی مرگبار اخیر نیس که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، بهای سنگینی را پرداخت کردند.

بامداد روز جمعه گذشته در پایان جشن روز ملی فرانسه در شهر نیس در جنوب این کشور، راننده 31 ساله تونسی‌الاصل یک کامیون به نام «محمد لحوائج بوهلال» به جمعیتی که در حال ترک مراسم جشن در بلوار «پرومناد دزآنگله» بودند، هجوم برد و در مسیری دو کیلومتری اقدام به زیر گرفتن مردم با کامیون یخچال‌دار 16 تنی کرد و بسیاری را به رگبار بست.

در جریان این حمله تروریستی مرگبار که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت،  84 نفر کشته و بیش از 300 نفر مجروح شدند که 10 تن از قربانیان را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دادند.

انتهای پیام/

 

http://fna.ir/N4P7T6

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,