ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وزیر آموزش و پرورش در سنندج:

۰۷ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۵:۵۵

گفت و گوی اختصاصی تسنیم با علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح تدریس زبان محلی از طرح‌هایی است که آماده شده و به رئیس جمهور برای ابلاغ و تصویب تحویل داده شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، علی‌اصغر فانی ظهر امروز در نشست با فرهنگیان استان کردستان در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم اظهار داشت: در طول سه سال گذشته اقدامات خوبی با وجود تمام مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها بر کشور شاهد بودیم.

وی گفت: در دیپلماسی و ارتباط با دنیا بسیار موفق بودیم و در دنیای امروز حضور ایران در بسیاری منازعات منطقه‌ای حضوری کارشناسی و کارگشایی دارد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امروز ایران اسلامی به عنوان یک قدرت در کنار سایر قدرت‌ها مطرح است و تیم هسته‌ای با مذاکرات ۱+۵ با ۶ ابرقدرت جهانی توفیقاتی به دست آورده که نهایتا منتج به برجام شد.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات مصوب آموزش و پرورش در سه سال اخیر گفت: در طول سه سال گذشته اعتبارات مصوب سازمان آموزش و پرورش ۸۲ درصد رشد داشته است.

فانی افزود: پرداخت حق‌مرزی به فرهنگیان استان در اول تیرماه سال گذشته به صورت فراگیر انجام شد و همچنین طرح رتبه‌بندی در مهر ماه سال گذشته گامی دیگر برای ترمیم حقوق و مزایای فرهنگیان کشور بود.

وی به تورم بیش از ۴۰ درصدی قبل از دولت یازدهم اشاره کرد و اظهار کرد: تا قبل از سال ۹۱ و بخشی از ۹۲ قیمت اجناس، روزانه و گاهاً ساعتی افزایش می‌یافت و اکنون در طول این سه سال گذشته تورم تک رقمی و به عدد ۹ رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رکود اقتصادی حاکم بر جامعه و رشد منفی اقتصادی ۶٫۸ درصد تا قبل از دولت یازدهم گفت: امروز رشد اقتصادی به بیش از ۴ درصد رسیده و این رقم زمینه خروج از رکود اقتصادی را نشان می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت امروز کشور مسائل اقتصادی است، گفت: اگر امروز با مشکلی به نام اشتغال جوانان تحصیلکرده مواجه هستیم در گرو رشد اقتصادی است و در سفر دو روزه به استان کردستان احساس کردم زیرساخت‌های توسعه برای رونق بیشتر اقتصادی در استان آماده می‌شود و آرامشی که در بین مردم کردستان و امید به آینده وجود دارد نشان‌دهنده اعتماد به دولت و دستاوردهای مهم دولت است.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص سیاست آموزش و پرورش برای نیروی انسانی تصریح کرد: امسال مجوز ۱۰ هزار نفر برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان گرفته شده و همچنین ۱۰ هزار نفر دیگر از طریق آزمون استخدامی با مدرک لیسانس برای سازمان آموزش و پرورش اخذ شده است که در یک دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان مهر ماه سال ۹۶ به مجموعه آموزشی این سازمان وارد می‌شوند.

وی گفت: دو سیاست در جذب نیروی انسانی در این سازمان بزرگ دنبال می‌شود که گزینه نخست آن بومی‌گزینی است و این اقدام موجب می‌شود در چند سال آینده به تعادل و توازن نیروی انسانی برسیم.

فانی افزود: سیاست دوم وزارت آموزش و پرورش در پذیرش نیروی انسانی اولویت قراردادن فرزندان فرهنگیان است که این افراد با تحصیل در دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

توسعه عدالت آموزشی هدف مهم آموزش و پرورش است

وی اظهار کرد: تلاش ما در آموزش و پرورش این است که عدالت آموزشی را توسعه دهیم و برای دسترسی همه آحاد مردم جامعه به آموزش و پرورش زمینه و امکانات را فراهم کنیم.

وی گفت: می‌توانم به جرئت ادعا کنم که هیچ کودکی امروز نیست که به دلیل عدم امکانات آموزشی از تحصیل بازمانده باشد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۰۰ هزار دانش آموز در مقطع متوسطه در مدارس شبانه‌روزی اسکان داشتند، خاطرنشان کرد: افزایش امتیاز معلمان از ۷۰۰ به یکهزار و ۵۰۰ در قانون مدیریت کشوری گام مهم دیگری از دولت یازدهم بوده است.

وی از رشد بیش از ۸۴ درصدی میانگین دریافتی فرهنگیان و معلمان در دولت یازدهم نسبت به سال ۹۲ خبر داد و گفت: میانگین دریافتی معلمان در این دولت بیش از ۸۴ درصد رشد داشته و حتی در مواردی به ۱۰۰ درصد رسیده است.

فانی با اشاره به سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت افزود: در دولت یازدهم سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت به میزان ۲٫۷ درصد افزایش یافته و این بدین معناست که دولت به سهم آموزش و پرورش واقف است.

وی اظهار کرد: ما نسبت به وضعیت معیشتی معلمان و فرهنگیان باید بیشتر تلاش کنیم و باید تبعیض دریافتی معلمان با سایر کارمندان دولت برطرف شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از خواسته‌های به حق معلمان حتی قبل از انقلاب اسلامی و از سال ۱۳۳۵ به بعد مسائل تبعیض و اعتراضات نسبت به حقوق و مزایا بوده است اما دولت افزایش‌هایی به حقوق معلمان حتی بیشتر از نرخ تورم اعطا کرده است.

پرداخت ۹۰۰ میلیارد تومان پاداش به بازنشستگان فرهنگی

وی به پرداخت ۹۰۰ میلیارد تومان پاداش بازنشتگان فرهنگی اشاره کرد و گفت: برای بازنشستگان فرهنگی که سال ۹۳ بازنشسته شده بودند بودجه دولت قادر به پرداخت یکهزار و ۵۰ میلیارد تومان به این افراد نبود که نهایتاً با اعطای تسهیلات بانکی و وام ۹۰۰ میلیارد تومانی پاداش بازنشستگان سال ۹۳ اعطا شد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هم‌اکنون پرداخت پاداش به بازنشستگان سال ۹۴ را در پیش داریم که دولت در بودجه سال امسال ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پاداش این بازنشستگان پیش‌بینی کرده است.

وی به تبدیل وضعیت فرهنگیان کشور از قراردادی به پیمانی و گرفتن مجوز استخدامی از سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت: طرح تدریس زبان محلی نیز از طرح‌هایی است که آماده شده و به رئیس جمهور برای ابلاغ و تصویب تحویل داده شد.

فانی افزود: طرح تعالی اکنون در ۸ هزار مدرسه کشور به منظور شناسایی نقاط ضعف در حال اجراست و ۶۱۵ پژوهش سرا در ۶۱۵ منطقه آموزشی کشور فعال هستند.

وی اظهار کرد: برای تجهیز و تکمیل طرح‌های آموزشی نیاز به بودجه داریم و به هر میزانی که استان از اعتبارات ملی برای بخش آموزش و پرورش اختصاص دهد به همان میزان اعتبارات ملی در اختیار می‌گذاریم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال برای سرانه مدارس ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت که این میزان بسیار کم است اما اولویت با مناطق کمتر برخوردار آموزشی است.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال178 روز قبل