ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۷ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۰۷

شیخ عیسی قاسم

صدها تن از شهروندان بحرینی با وجود محاصره شهرک الدراز از سوی نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه، از بیش از سه ماه قبل، به تحصن خود ادامه می‌دهند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به‌نقل از المنار، ۱۰۰ روز از آغاز تحصن شهروندان بحرینی در اطراف منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی این کشور در شهرک الدراز در غرب منامه می‌گذرد و این تحصن همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، صدها تن از شهروندان بحرینی با وجود محاصره شهرک الدراز از سوی نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه، از بیش از سه ماه قبل، به تحصن خود ادامه می‌دهند.

در پی ادامه این تحصن، رژیم آل خلیفه دهها شهروند و روحانی را احضار و آنها را بازداشت کرده است.

رژیم آل خلیفه در ادامه سیاست سرکوب مخالفان، شیخ عیسی قاسم را به «پول‌شویی و کمک به تروریسم» متهم و ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) وی را از حق شهروندی محروم کرد.

سازمانهای حقوقی این تصمیم رژیم بحرین را محکوم کرده‌اند و این در حالی است که واشنگتن و لندن و سازمان ملل متحد از این تصمیم ابراز نگرانی کرده‌اند.

شیخ عیسی قاسم که رهبر معنوی انقلاب بحرین به شمار می‌آید، پس از تأسیس کشور بحرین در سال ۱۹۷۱ از نجف اشرف به این کشور بازگشت و با اکثریت آراء به مجلس راه یافت و تا زمان انحلال آن، عضو مجلس ملی بحرین بود.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال146 روز قبل