ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

یک عضو بلندپایه داعش در آلمان دستگیر شد

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رسانه‌های محلی می‌گویند یک عضو بلندپایه داعش که مظنون به دست داشتن در اقدامات تروریستی است، در جنوب غرب این کشور توسط نیروهای ویژه دستگیر شده‌اند.

به گزارش فارس، دولت آلمان از دستگیری یکی از اعضای بلندپایه داعش در شهر «موتر اشتات» این کشور خبر داد.

موتر اشتات در ایالت راینلند-پالاتینات در جنوب غرب آلمان قرار دارد.

مقامات امنیتی آلمان می‌گویند این فرد را پس از دریافت اطلاعاتی از یکی از زندانیان محبوس در یکی از زندان‌های شمال این ایالت دستگیر کرده‌اند.

بر اساس گفته‌های امنیتی‌ها، این فرد مظنون است که با طرح حمله به بازی های افتتاحیه فصل جدید بوندس‌لیگا در ارتباط بوده است.

اروپا ۲ سالی است که به هدف تروریست‌های داعش بدل شده؛ در قاره سبز البته اولین هدف آسان تروریست‌ها، فرانسه است.

حملات داعش به فرانسه با تیراندازی در دی ماه ۹۳ در دفتر مجله هتاک شارلی‌ابدو آغاز شد. در آن حادثه ۲ مرد مسلح با نام برادران کواشی به دفتر مجله حمله کردند و ۱۲ نفر را کشتند.

حمله مرگبار بعدی در جمعه سیاه آبان ماه رخ داد. ۲۲ آبان ماه بود که در ۸ نقطه پاریس انفجار انتحاری و تیراندازی شد. در این حملات ۱۳۰ نفر کشته شدند که ۸۷ نفر از آنها در تئاتر بتکلان جان باختند.

حمله بعدی نیز همین اواخر در شهر نیس اتفاق افتاد. یکی دیگر از عوامل تونسی-فرانسوی داعش، با یک کامیون به میان مردمی آمد که روز ملی فرانسه را جشن گرفته بودند. ۸۶ نفر نیز در این واقعه کشته شدند.

۵ مرداد ماه هم در نورماندی در شمال فرانسه واقع شد، ۲ مرد با سلاح سرد به یک کلیسای محلی حمله کردند و پس از بریدن سر کشیش ۸۴ ساله این کلیسا، ۴ نفر را به گروگان گرفتند.

نیروهای ویژه پلیس فرانسه سریعاً وارد عمل شدند و با کشتن مردان مسلح به چاقو، گروگان‌ها را آزاد کردند.

 

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,