ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

گویا روسپی معروف داشتیم و خبر نداشتیم! اختصاصی «تابناک باتو»؛ همین یکی دو روز قبل بود که همین جا پرسیدیم: «مگه در کشور، روسپی معروف هم داریم؟»
 بعد، سر جیک ثانیه خبر آمد که واصل شد، معروف ترین «پورن استار» جهان (اسمش رو نمی گیم چون زن و بچه رد می شه) در همین بیخ گوشمون یعنی: تهرون! ای کاش یه کیسه پول می خواستیم و یه خرده قیافه …  اینجاست که قدیمی ها می گن: در بعضی از مواقع خاص، کلاه رو باید بالاتر گذاشت تا راحت تر دید و چیزی از دست نداد.

خب بیایید نیمه پر لیوان رو ببینیم. ایشون برای عمل دماغ به ایران تشریف آوردند؛ یعنی اگه ما مغز و قلب و چشممون رو می دیم، دست اجانب که عملشون کنند اونها هم بجاش دماغشون رو می ذارند کف دستمون! و البته این تبادل فرهنگی بنوعی باعث مباهاته … .   
 
از طرف دیگه هم بسیار مسروریم که می بینیم، بر خلاف حرف و حدیث هایی که این روزها پشت سر پزشک هامون راه افتاده؛ اونها فقط اشتباه نمی کنند بلکه خیلی وقتها هم درست می زنند به هدف و الحق و والانصاف اون کاری که باید بکنند رو می کنند و واسه ما اسم و رسمی در دنیا جفت و جور می کنند (بیشتر: جفت) ! خلاصه اینکه از فردا می تونیم سرمون رو میون عالم و آدم با افتخار بالا بگیریم و بگیم: ایرانی ها نه تنها ناسا و سیبیل باباشون رو می تونند بچرخونند بلکه خیلی کارهای دیگه هم می تونن انجام بدن.

 فقط یه جای این ماجرا کمی بودار و مشکوک بود که اونهم مربوط می شد به مطلبی که این خانم در صفحه اینستاگرامش به شرح ذیل زده : «سفر من به ایران بسیار شگفت انگیز بود و مردم ایران بسیار مهربان و سخاوتمند بودند!!  من از این سفر خاطرات خوشحال کننده ای دارم!».
 

البته «سخاوت» و «مهربانی» و «رقم زدن خاطرات خوشحال کننده» فی نفسه چیزهای بدی نیستند اما قدیمی ها گفته اند: «هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد» مخصوصا در جایی دیگر هم به شدت تأکید می کنند: «شاهد آن نیست که مویی و میانی دارد».

بگذریم؛ اصلا به ما چه … به هر تقدیر این جریان نشون داد که ایرانی جماعت اگر امکانات داشته باشند با استعدادی که دارند می توانند شاخ غول و دماغ سلی برتی ها  را بشکنند و بهتر از روز اولش بزارند سر جاش.

به عبارتی باز به قول قدیمی ها: «آب نیست وگرنه ایرانی ها شناگرهای خوبی هستند.» ای بابا بازم که به قول قدیمی ها «رفتیم جاده خاکی» …  اصلا بیایید به قول قدیمی ها  فرض کنیم که: نه خانی آمده و نه خانی رفته! حداقل اینطوری می شه به دور از حاشیه ها یه نفس راحتی کشید؛ آخیش! 
نویسنده: فرزین پورمحبی 

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,