ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اولین نشست روسای فدراسیون‌ها بعد از المپیک ریو

۱۹ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۸:۲۰

محمود گودرزی

وزیر ورزش و جوانان در اولین نشست روسای فدراسیون‌های ورزشی بعد از بازی‌های المپیک نتایج ورزشکاران در این رویداد را رضایت‌بخش و بهرورانه توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان، محمود گودرزی در اولین نشست با روسای فدراسیون‌های ورزشی بعد از بازی‌های المپیک ریو، به پیام امید بخش مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت که این پیام مضامین ارزشمندی داشته از جمله قدر و منزلت قهرمانی که در اجتماع نشاط آفرین است، اذعان  به ناداوری‌ها و ارزش تلاش و کوشش ورزشکارانی که به مدال دست پیدا نکردند و همچنین اهمیت پوشش بانوان ایران و پرچمداری بانوی ایرانی.

وزیر ورزش وجوانان با قدردانی از توجه رهبر معظم انقلاب گفت: درحاشیه  دیدار اعضای هیئت دولت بارهبر معظم انقلاب، ایشان باردیگر تاکید کردند که قدر ورزشکاران را می‌دانند و از من خواستند به شما ابلاغ کنم .

در ادامه این نشست، وزیر ورزش و جوانان محتوای پیام رئیس‌جمهور را تحلیل کردند.

گودرزی اراده نمایش اعتماد به نفس، اخلاق، اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، ناداوری‌ها، نمایش توانمندی زن ایرانی با رعایت اصالت مذهبی، مبارزه غیرتمندانه و توانمندی داوران کشورمان در قضاوت فینال فوتبال المپیک را از جمله مضامین پیام ریاست جمهوری دانست.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تقدیر رئیس جمهوری از همه دست‌اندرکاران، به سال‌ها برنامه‌ریزی و تلاش در راستای این موفقیت اشاره و به تداوم حمایت موثر دولت در ابعاد قهرمانی و همگانی تاکید کردند. حمایتی که به گفته او مایه امیدواری جامعه ورزشی است.

گودرزی با اشاره به مطالعه تطبیقی که در بازی‌های المپیک صورت گرفته است، روند مدال‌آوری کاروان‌های ورزشی ایران از بازی‌های المپیک ۱۹۴۸ لندن تا ۲۰۱۶ ریو را تحلیل کرد.

وزیر ورزش و جوانان به مصاحبه‌ای که در ۱۶ بهمن سال گذشته با رسانه ملی انجام داده بود، اشاره کرد: در آن گفت‌وگو میانگین کسب مدال را ۴ مدال اعلام کرده بودم و پیش‌بینی ۸ مدال را داشتم. پیش بینی من بر اساس نرخ روند مدال‌آوری کاروان‌های ورزشی ایران بوده و بر همین اساس احتمال وقوع ۸ مدال را دادم، اما ظرفیت و پتانسیل ورزش ایران بالاست .

گودرزی بار دیگر با اشاره به نتایج ادوار گذشته، افت ناگهانی نتایج کاروان‌های ایران بعد از یک دوره خوب را یادآور شد و عدم فرایند استعدادیابی، استعدادپروری و استعداد گزینی علمی در ورزش کشور را از دلایل این نوسان خواند. او گفت: روسای فدراسیون‌های المپیکی باید به تدوین برنامه‌های استعدادیابی که از سوی وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته، توجه ویژه‌ای داشته باشند، این برنامه می‌تواند مشکل ورزش قهرمانی را در دستیابی به توسعه پایدار در نتایج حل کند. مقایسه دستاورد کاروان ایران با کشورهای دیگر و به ویژه همسایگان، بخشی دیگر از سخنان وزیر ورزش و جوانان در جمع روسای فدراسیون‌ها بود.

گودرزی گفت: رتبه ۲۵ ایران که با ۳ مدال طلا یک نقره و ۴ برنز در بازی های المپیک ریو به دست آمده با ۱۰ کشور برتر در شاخه‌های مختلف قابل مقایسه است. در مجموع نتایج کاروان ورزشی امام رضا با توجه به توان مالی و دیگر شاخصه‌ها بهره‌ورانه و رضایت‌بخش بود.

به گفته گودرزی جایگاه ورزش ایران بر اساس جمعیت باید ۶۵ می‌شده، بر اساس تولید ناخالص داخلی چهل و نهم و بر اساس نسبت مدال به ورزشکار باید در رده بیست و یکم قرار می‌گرفتیم .

وزیر ورزش و جوانان میزان صرف هزینه سه کشور ایران استرالیا و انگلستان را مورد مقایسه قرار داد و با بیان اینکه ایران برای حضور در بازی‌های المپیک حدود دو سال زمان صرف کرد، اظهار داشت: در حالت خوش‌بینانه برای المپیک  200 میلیارد تومان هزینه کردیم اما انگلستان معادل یک هزارو ۷۵۰ میلیارد تومان و استرالیا هم معادل یک هزار و ۱۸۲ میلیارد تومان هزینه کرده است.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال168 روز قبل