ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

"حمید رزق" در گفتگو با تسنیم:

۰۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۲۱:۲۸

حمید رزق

یک عضو هیئت ملی گفتگو کننده یمن در مصاحبه با تسنیم با اشاره به متوقف شدن گفتگوهای صلح در کویت اعلام کرد که احتمال اعلام شکست این گفتگو ها وجود دارد.

"حمید رزق" عضو هیئت ملی یمن در مذاکرات صلح کویت در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم آخرین وضعیت گفتگو ها را تشریح کرد و گفت: هیئت مذاکره کنند صنعا منتظر بازگشت ولد الشیخ از اجلاس سران عرب است تا وضعیت استمرار گفتگو ها یا عدم ادامه آن مشخص شود، ممکن است گفتگو ها متوقف شده و ادامه آن به آینده موکول شود. هم اکنون گفتگو ها متوقف هستند و سعودی ها و آمریکایی ها تلاش می کنند با فشار واردن کردن به گفتگو کنندگان آنان را به سوی راه حلی که منافعشان را تامین می کند سوق دهند.

چشم انداز روشنی برای گفتگو های صلح وجود ندارد

وی ادامه داد: تمامی این تلاش ها از سوی هیئت ملی گفتگو کننده یمن رد شد و تاکنون چشم انداز روشنی برای گفتگو ها دیده نمی شود اما با این وجود خروج تیم مذاکره کننده ملی یمن از گفتگو ها مشخص نیست.

حید رزق به طرح صلح سازمان ملل برای یمن اشاره کرد و در این باره توضیح داد:  سازمان ملل بر اساس دور اول گفتگو ها در کویت که پیش از عید فطر برگزار شد طرحی را برای توافق میان طرفهای مختلف ارائه کرد که بر اساس آن می بایست یک دولت مشارکت ملی توسط تمام نیرهای یمنی تشکیل شده و زمان امور کشور از جمله پرونده های نظامی و امنیتی را در دست بگیرد .

گفتگو به پیش از نقطه آغازین خود بازگشته اند

وی در این خصوص ادامه داد: طرف مقابل ما مخالف این طرح است و آن را شکستی برای خود تلقی می کند از این رو آن را نپذیرفت و همانطور که محمد عبدالسلام گفت ما گفتگو ها را از صفر شروع نکردیم بلکه از پیش از صفر شروع کردیم. یک سند سعودی فاش شد که درآن راه حل مورد نظر عربستان در دو مرحله تشریح شده است که مرحله ی اول آن امنیتی و نظامی است و طی آن نیروهای ما باید تسلیم شده و سلاح خود را تحویل دهند که این به معنی تسلیم شدن کامل ارتش و کمیته های مردمی است و ما آن را رد می کنیم. روند گفتگو ها متوقف شده و ممکن است باعث موکول شدن آن به آینده و یا اعلام شکست آن شود.

وی تاکید کرد: طرف مقابل ما در گفتگو های کویت هیچ اراده ای از خود ندارد و به همین دلیل باید همواره به سعودی ها و آمریکایی ها رجوع کنند، پس از ادامه گفتگو ها مشاهده کردیم طرف مقابل توافق ها گذشته را نادیده گرفته و خواهان اجرای قطعنامه ۲۲۱۶ سازمان ملل به معنی تحویل کل یمن به آنان هستند.

ملت یمن هرگز تسلیم اشغالگران و تجاوزکاران نخواهد شد

عضو هیئت ملی گفتگو کننده یمن در پایان گفت: هیئت ملی مذاکره کننده یمن و ملت ما خواهان صلح است و همانطور که عبدالملک الحوثی گفت ما وارد گفتگو های کویت شدیم تا به جهانیان نشان دهیم ما در رسیدن به صلح جدی هستیم و به این وسیله راه بهانه گیری را بر آنان بستیم و تاجایی پیش رفتیم که در بسیاری موارد از مواضع قبلی خود عقب نشینی کردیم اما طرف مقابل به کمتر از تسلیم شدن کامل راضی نمی شود و این مسئله به هیچ عنوان برای ملت یمن امکان پذیر نیست، شرکت در مذاکرات به معنی ضعف ما نیست بلکه این نشان دهنده تمایل ما به صلح است. ملت یمن در مبارزه با اشغالگران متحد است و به لطف خدا پیروز خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال178 روز قبل