ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرنگار تسنیم از سوریه گزارش می‌دهد

۱۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۴:۲۰

حلب

با تکمیل‌شدن محاصره نواحی شرقی حلب، ارتش سوریه با گشایش دو جبهه جدید به‌سمت برقراری امنیت کامل در فرودگاه بین‌المللی حلب و از سر گرفته شدن پروازهای نظامی و غیرنظامی پیش خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از دمشق، ارتش سوریه بعد از محاصره گروه‌های تروریستی در محله‌های شرقی حلب مواضع آنها را در اردوگاه حندرات، ضهره عبدربه و محله جمعیه الزهراء هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار داد.

در همین رابطه یک کارشناس نظامی به تسنیم، گفت که انتظار می‌رود، درگیری‌‌های آینده در دو جبهه آغاز شود.

جبهه اول شامل اردوگاه آوارگان فلسطینی حندرات واقع در شمال شرق حلب است که از ۳ جهت محاصره شده و احتمالاً در روزهای آینده با هدف آزادسازی آن، درگیری در این منطقه آغاز شود.

به‌گفته این کارشناس سوری جبهه دوم، شامل سالن‌های اللیرمون و جمعیه الزهراء است. این دو منطقه دارای اهمیت زیادی برای نیروهای مقاومت است؛ زیرا تأثیر زیادی بر اوضاع معیشتی و انسانی حلب دارد و تنها جبهه‌ای است که گروه‌های تکفیری با استفاده از آن بیش از ۶۰ درصد محله‌های حلب را هدف حملات خمپاره‌ای و موشکی قرار می‌دهند.

این کارشناس نظامی گفت: جبهه «کرم الطراب» جبهه مهم دیگری است که به فرودگاه بین المللی حلب مشرف است و هم‌اکنون در تیررس ارتش سوریه قرار گرفته و ارتش می‌تواند بعد از کنترل خوابگاه جوانان به‌سمت آن پیشروی کند و در صورت کنترل بر این جبهه، فرودگاه بین المللی حلب به‌صورت کامل امن خواهد شد و هواپیماهای نظامی و غیرنظامی می‌توانند تردد خود را به این فرودگاه از سر بگیرند.

این کارشناس نظامی گفت انتظار می‌رود ارتش به‌سمت گشایش دو جبهه «ضهره عبد» و اردوگاه حندرات در یک زمان پیش برود و دایره محاصره تروریست‌ها را در حلب گسترده‌تر کند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال204 روز قبل