ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۵۶

وزارت خارجه آمریکا

با وجود آزادی عمل ادیان در کشورمان وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه آزادی‌های مذهبی جهان مدعی محدود کردن اقلیت‌های مذهبی در ایران شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دولت آمریکا در گزارش سالانه وضعیت آزادی‌های مذهبی در جهان درباره قوانین مربوط به "توهین به مقدسات" و "ارتداد" در کشورهای جهان که باعث محدود شدن آزادی مذهبی می‌شود ابراز نگرانی کرده است.

این گزارش همچنین "نسل‌کشی" گروه‌های مذهبی از جمله ایزدی‌ها، شیعیان و مسیحی‌ها توسط گروه تروریستی داعش را محکوم کرده است.

به نقل از بی‌بی‌سی، وزارت خارجه آمریکا در گزارش خود که چهارشنبه منتشر شد اعلام می‌کند قوانین "توهین به مقدسات" و "ارتداد" به‌خصوص در کشورهای اسلامی می‌تواند باعث تحریک احساسات مذهبی و اجتماعی و صدور مجازات اعدام برای متهمان شود.

در گزارش وزارت خارجه آمریکا به مشکلات ناشی از این مقررات در افغانستان، موریتانی، پاکستان، سودان و عربستان سعودی اشاره شده است.

"دیوید ساپرستاین" سفیر آزادی‌های مذهبی وزارت خارجه آمریکا اشاره کرد که حدود یک‌چهارم کشورهای جهان دارای قوانین توهین به مقدسات هستند اما این قوانین اغلب در کشورهای غیراسلامی اعمال نمی‌شود.

در این گزارش به‌مانند گزارش سال قبل درباره افزایش یهودی‌ستیزی و اسلام‌هراسی در اروپا ابراز نگرانی شده است.

این گزارش مداخله‌جویانه به اظهاراتی از نمایندگان جامعه بهایی درباره ایران اشاره کرده است.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال198 روز قبل