ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

گزارش سازمان غذا ودارو از نوع ذائقه مردم / چند درصد کودکان ایران اضافه وزن دارند

  اخبار اجتماعی  ,خبرهای  اجتماعی,مصرف غذاها

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: باید به سمت مصرف غذاهای خانگی با کالری کمتر برویم زیرا درحال حاضر ۶۰ درصد از کودکان ما اضافه وزن دارند.

  رسول دیناروند در مصاحبه با صدا و سیما افزود: فرهنگ مصرف غذاهای آماده (فست فود) در کشور ما رو به افزایش است که این عادت تغذیه ای مناسبی نیست.

 

وی با بیان اینکه مردم نباید هر هفته از غذاهای آماده استفاده کنند گفت: ما برای امسال سیاست های کاهش ۱۰ درصدی شکر و نمک را در همه فرآورده های غذایی در پیش گرفته ایم.

 

رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: تلاش داریم تا سقف مجاز اسید چرب ترانس را هر سال کاهش دهیم تا به عدد صفر درصد برسانیم و در سال ۱۴۰۴ باید به صفر برسد.

 

وی افزود: ذائقه مردم به غذاهای شور، شیرین و چرب عادت کرده است و نمی توان یکباره دستوری صادر کرد تا مردم تغییر ذائقه دهند بلکه باید بتدریج آن را اصلاح کرد.

 

فروش اینترنتی دارو منع قانونی دارد

 

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: هیچ داروخانه ای برای فروش دارو به صورت آنلاین مجوز ندارد و فروش دارو در هر شکلی بصورت اینترنتی منع قانونی دارد.

 

دیناروند افزود: اگر مردم در سایت ها شاهد تبلیغات برای فروش اینترنتی دارو بودند، شک نکنند که آن‌ها فرآورده های غیرمجاز و قاچاق هستند.

 

وی گفت: فروش دارو صرفا در داروخانه صورت می گیرد و پلیس فتا مداوم درحال شناسایی سایت های غیر مجاز است.

 

دیناروند افزود: مبارزه با فروش اینترنتی دارو دائما ادامه دارد و سازمان غذا و دارو با همکاری پلیس فتا بصورت مرتب در حال شناسایی وبگاه های فروش آنلاین دارو هستند.

منبع : بیتوته

مجله