ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – مسئولان کاروان اعزامی ایران به رقابت‌های المپیک مثل همیشه به این نتیجه رسیدند که شرکت در مراسم اختتامیه المپیک ضرورتی ندارد. شرکت در این مراسم برای پسری که همراه کاوران ایران بود اما یک روز ویژه ساخت.

به گزارش سایت نود، “کم گالیندو” یکی از داوطلب‌هایی بود که در المپیک ریو به کاروان ایران کمک کرد. این دانشجوی ۲۲ ساله علوم سیاسی درباره روز اختتامیه المپیک و حمل پرچم ایران به تلوزیون کانادا گفت: روزی که به من این خبر را دادند یک روز عادی مثل همه روزها بود اما تبدیل به روزی شد که یک بار برای همه در طول عمر اتفاق می افتد. اول باورم نمیشد و فکر می‌کردم تماس تلفنی برای دادن خبر انتخاب شدن به عنوان حمل کننده پرچم ایران در اختتامیه اشتباهی به اطاق من وصل شده.

طی چند ماه گذشته وی به عنوان همکار داوطلب کمیته ملی المپیک برزیل و به عنوان رابط کاروان ورزشی ایران با مسئولان بازی های المپیک فعالیت می کرده است. او که به دو زبان انگلیسی و اسپانیولی مسلط است، انتظار داشته که به واسطه تخصص خود در زبان های خارجی رابط یکی از کشورهای آمریکای لاتین در این بازی ها باشد و بعد از آن که مطلع می‌شود، قرار است به عنوان رابط کاروان ورزشی ایران فعالیت کند، شک می‌کند که این پیشنهاد را قبول کند یا نه. او می‌گوید: با توجه به مشکلات زبانی و برقراری ارتباط این موضوع برای من یک چالش جدی بود که طی دو هفته اول شروع همکاری با کاروان ایران (قبل از شروع بازی‌ها) مشکلاتی ایجاد می کرد. در نهایت این مشکلات به تدریج برطرف شد. وقتی آنها را شناختم و با آن‌ها رابطه قرار کردم اوضاع درست شد.

“گالیندو” از رفتار مسئولان و ورزشکاران ایران تمجید می‌کند و می‌گوید همه با او مهربان و صمیمی بوده‌اند.
او که به عنوان حمل‌کننده پرچم ایران در مراسم اختتامیه معرفی شد در این‌باره می‌گوید: برای من این تجربه نزدیک ترین احساس در رابطه با شرکت در المپیک و احساس یک ورزشکار المپیکی بود. نمایندگان کشورهای مختلف در مراسم، به خط شده و حدود یک ساعت منتظر ماندند تا وارد استادیوم ماراکانا شوند؛ جایی که خروش رعدآسای تماشاگران گوش را کر می کند.  به محض ورود به ورزشگاه، پرچم به خاطر وزش شدید باد شروع به نوسان کرد و در بین فریادهای خروش و هلهله در ورزشگاه به این فکر بودم که پرچم از دستم به زمین نیفتد! زیرا میله پرچم به شدت سنگین بود و کنترل آن را سخت می کرد.

هرچند این شهروند کانادایی تنها نماینده ایران در مراسم اختتامیه المپیک ریو بود، بعد از آن از سوی بسیاری از ایرانیان در فضای آنلاین به خاطر برافراشتن پرچ ایران در ماراکانا مورد تمجید و تشکر قرار گرفت.

گالیندو میگوید که شرکت در مراسم اختتامیه المپیک به عنوان نماینده ایران زرین ترین بخش از فعالیت های وی در این بازی ها بوده و برای وی که خود یک مهاجر به کانادا است و از هفت سالگی به این کشور رفته، همه این ها در برزیل و ریو یک معنی ویژه دارد.

۳۹۰۴۶

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,