ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

گروگانگیری برای سرقت ۱۴۷ گوشی تلفن همراه

پرونده سه مجرم خشن که با خودروی سرقتی و در پوشش مامور، فروشنده گوشی تلفن همراه را ربوده و از او ۱۴۷ دستگاه موبایل سرقت کرده بودند، برای محاکمه روی میز قضات دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت. دو شاکی پرونده برای متهمان تقاضای اشد مجازات کرده‌اند.

 به گزارش جام‌جم، تحقیقات برای دستگیری سه مجرم خشن از زمستان سال گذشته و به‌دنبال شکایت راننده‌ای در پلیس آگاهی تهران آغاز شد. شاکی به ماموران گفت: من با خودروی پژو ۴۰۵ خود مسافرکشی و خرج زندگی‌ام را تامین می‌کنم. دیروز از میدان آزادی به مقصد کرج سه مرد را دربستی به مقصد کرج سوار ماشین کردم. در بین راه آنها با تهدید قمه از من خواستند توقف کنم. بعد هم مرا به زور از ماشین به بیرون پرت کردند. به آنها التماس کردم ماشین را با خود نبرند که یکی از دزدان مدعی شد، دو روز بعد ماشین را در حاشیه شهر رها می‌کنیم.

 

پس از این شکایت، تحقیقات برای دستگیری دزدان آغاز شد تا این‌که یک روز بعد به ماموران خبر رسید، سه مامور قلابی پس از ربودن فروشنده گوشی تلفن همراه، ۱۴۷ دستگاه موبایل او را سرقت کرده‌اند. دزدان پس از سرقت، گروگان خود را در حاشیه شهر رها کرده بودند.

 

شاکی وقتی به پلیس آگاهی آمد، در شکایت خود گفت: من فروشنده گوشی تلفن همراه هستم و پس از گرفتن سفارش، گوشی‌ها را به خریداران در شهرهای مختلف تحویل می‌دهم. امروز برای یکی از مشتریانم ۱۴۷ دستگاه تلفن همراه آماده کرده و با آژانس راهی اصفهان شدم. در میانه راه سرنشینان یک دستگاه پژو ۴۰۵ در حالی که بی‌سیم در دست داشتند، از راننده خواستند در حاشیه جاده توقف کند. آنها خود را مامور پلیس آگاهی معرفی و ادعا کردند، گوشی‌ها قاچاق است. هر چه به آنها گفتم اشتباه می‌کنید،قبول نکردند و گوشی‌ها را به ماشین خود منتقل و مرا هم سوار کردند. پس از طی مسافتی، دزدان با تهدید،کارت عابربانک و رمز آن را گرفتند. آنها سپس به تهران بازگشته و بعد از خالی کردن حسابم، مرا در حاشیه شهر رها کردند.

 

با بررسی پرونده مشخص شد، دزدان مامورنما همان سارقان خودرو هستند که با ماشین دزدی، آدم‌ربایی کرده‌اند.

 

کارآگاهان برای پیدا کردن ردی از متهمان، با بررسی حساب بانکی شاکی دوم متوجه شدند دزدان پول را به حساب یک پیرزن منتقل کرده‌اند. با کشف این سرنخ ماموران سراغ پیرزن رفتند که او مدعی شد، از ماجرا بی‌اطلاع بوده و کارت بانکی‌اش در اختیار پسرش سلمان است. از سوی دیگر تحقیقات نشان داد، سلمان از مجرمان سابقه دار است. وقتی عکس او به دو شاکی پرونده نشان داده شد، آنها او را به‌عنوان یکی از اعضای این باند شناسایی کردند.

 

در ادامه سلمان و دو همدستش به نام‌های شاهین و مهران شناسایی و دستگیر شدند. متهمان در بازجویی‌ها به سرقت خودروی پژو، آدم‌ربایی، جعل عنوان و سرقت ۱۴۷ گوشی تلفن همراه و پول‌های شاکی دوم اعتراف کردند.

 

سلمان در بازجویی‌ها گفت: از قبل فروشنده گوشی‌های تلفن همراه را می‌شناختم و می‌دانستم هر هفته گوشی تلفن همراه به شهرهای دیگر می‌برد. موضوع را با دوستانم در میان گذاشتم و آنها پیشنهاد کردند، با خودروی سرقتی و در پوشش مامور از او سرقت کنیم. طبق نقشه ابتدا خودرویی را سرقت کردیم و بعد سراغ فروشنده تلفن همراه رفتیم. بعد از آدم‌ربایی، وسوسه شدیم حساب بانکی او را خالی کنیم که از این طریق گرفتار شدیم.

 

در حالی که دو شاکی پرونده برای متهمان تقاضای اشد مجازات کرده‌اند، پرونده آنها با صدور قرار جلب به دادرسی روز دوشنبه به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد تا متهمان بزودی محاکمه شوند.

منبع : بیتوته

مجله