ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

گروه تروریستی جبهه النصره با جدایی از القاعده نام خود را تغییر داد/ واکنش ایران به تغییر نام جبهه النصره

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

‘ابو محمد الجولانی’ سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره در سوریه روز پنجشنبه اعلام کرد: این گروه از القاعده منفک و نام خود را به ‘جبهه فتح الشام’ تغییر داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، الجولانی در سخنانی که از شبکه الجزیره پخش شد، گفت، نام النصره به جبهه فتح الشام تغییر می یابد.

وی همچنین از ‘فرماندهان القاعده به خاطر درک ضرورت این جدایی’ تقدیر کرد.

گروه تروریستی جبهه النصره وابسته به القاعده، همزمان با آغاز جنگ در سوریه تشکیل شد و عناصر آن به اقدامات وحشیانه بسیاری در این کشور دست می زنند.

با افشای جنایات این گروه در رسانه ها، برخی کشورهای غربی حامی گروه های مسلح در سوریه مجبور شدند برای کاستن از شدت رسوایی به وجود آمده، این گروه را در فهرست سازمان های تروریستی خود قرار دهند.

گزارش ها حاکی است که الجولانی قبل از عضویت در القاعده معلم زبان عربی بود.

——————————

سخنگوی وزارت خارجه: تغییر نام «جبهه النصره» بازی با کلمات است

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه، تغییر نام جبهه النصره به جبهه فتح الشام را تنها بازی با کلمات دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، تغییر نام جبهه النصره به جبهه فتح الشام را تنها بازی با کلمات دانست و تاکید کرد ماهیت تروریستی این گروه با چنین اقدامی تغییر نمی یابد.

بهرام قاسمی تصریح کرد: هدف از این بازی، خارج کردن این گروه از فهرست تروریسم است؛ در حالیکه چهره زشت افراطی گری و تروریسم را نمی توان با این اقدامات تطهیر نمود.

سخنگوی وزارت امور خارجه اینگونه اقدامات را نشانه ورشکستگی سیاست طرفداران افراط در منطقه و در رأس آنها عربستان سعودی به عنوان پدر و حامی اصلی القاعده، طالبان، داعش، النصره و گروههای تروریستی متعدد بویژه در سوریه دانست و از جامعه بین المللی خواست در مبارزه با تروریسم به عوامل و زمینه های پیدایش این پدیده شوم و اثرات آن توجه کنند و بر این اساس بانیان و حامیان این گروهها را برای ریشه کردن آنها تحت فشار قرار دهند.

روز پنج شنبه محمد جولانی سرکرده جبهه النصره انحلال این گروه را اعلام کرد و از تشکیل گروه جدیدی به نام «جببه الفتح الشام» خبر داد.

 

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,