ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد

۰۴ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۲۰

بازار خودرو - مشهد

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل از عرضه قطره‌چکانی خودرو توسط شرکت‌های خودروساز خبر داد و گفت: در برخی خودروها قیمت‌ها تا دومیلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

سعید مؤتمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر بازار خودرو با نوسانات قیمتی روبه‌رو شده است، اظهار داشت: عرضه قطره‌چکانی خودرو توسط شرکت‌های خودروساز باعث شده تا در برخی خودروها قیمت‌ها تا دو میلیون تومان افزایش پیدا کند.

وی با اعلام اینکه امروز خودرو دیگر کالای سرمایه‌ای نیست، افزود: به‌اعتقاد من بازار خودرو در دست شرکت‌هاست و آنها می‌توانند با عرضه مناسب مانع نوسانات قیمتی شوند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل با اشاره به اینکه قیمت کارخانه‌ای خودروی ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۳۲میلیون و ۶۶۰هزار تومان است، اما این خودرو در بازار آزاد با قیمت ۳۴میلیون و ۳۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد، گفت: قیمت ۲۰۶ تیپ ۵ نیز به ۳۷میلیون و ۸۰۰هزار تومان رسیده است، این درحالی است که طی ۱۰ روز گذشته قیمت این خودرو به ۳۹میلیون تومان نیز رسیده بود.

مؤتمنی اضافه کرد: سمند ال‌ایکس در کارخانه ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، اما در بازار با قیمت ۳۲ میلیون و ۸۰۰هزار تومان به فروش می‌رسد، البته قیمت این خودرو در چند روز اخیر به ۳۳ میلیون نیز رسیده است.

وی با اشاره به نوسانات قیمتی در خودروی ال۹۰ نیز تصریح کرد: ال۹۰ در کارخانه ۳۷میلیون و ۳۰۰هزار تومان است، اما در بازار آزاد با رشد دو میلیون تومانی به ۳۹میلیون و ۳۰۰هزار تومان رسید. نوع اتوماتیک این خودرو نیز به ۴۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل در ادامه صحبت‌های خود با اعلام "بنده رکود در بازار خودرو را قبول ندارم"، گفت: در گذشته مردم به خودرو به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کردند، اما امروز به آن به‌عنوان یک کالای مصرفی نگاه شده و متناسب با تقاضای خود اقدام به خرید می‌کنند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال147 روز قبل