ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کی‌روش: با رسانه نمی‌توان فوتبال را برد/حرف‌هایمان را در زمین می‌زنیم

  اخبارورزشی ,خبرهای  ورزشی ,کارلوس کی‌روش

کارلوس کی‌روش به همراه اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد در کنفرانس خبری پیش از بازی فردا با کره‌جنوبی حاضر شد.

به گزارش خبرآنلاین؛ کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی کشورمان پیش از بازی حساس فردا با کره‌جنوبی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸، در کنفرانس خبری حاضر شد و گفت: « از حضور این همه خبرنگار می‌توان فهمید که جذابیت این بازی برای هر دو تیم چقدر زیاد است. بازی فردا با کره‌جنوبی قسمت دیگری از راه ما برای صعود به روسیه است. قبلا هم گفتم که بازی با این تیم خیلی برای ما سخت خواهد‌بود. اما نکته مشخص این است که داستان این بازی تفاوت زیادی با دیگر رقابت‌های ما دارد. با در نظر گرفتن اینکه ایام خاصی روبروی ما است، اما انتظار داریم که با استقبال خوب هواداران روبرو شویم و آنها مثل همیشه کنار ما باشند. »

 

کی‌روش ادامه داد: « تیم ما برای بازی فردا کاملا آماده است و بازیکنان انگیزه کافی و لازم را دارند. مخصوصا با دانش بر اینکه این ایام بسیار خاص و محترم است، وظیفه داریم که فردا نهایت تلاش خودمان را برای کسب بهترین نتیجه به کار بگیریم. »

 

سرمربی تیم‌ملی درباره بازگشت اشکان و جهانبخش و انتخاب ترکیب گفت: « در ازبسکتان هم همه بازیکنان آمادگی بازی کردن داشتند. در این بازی هم خدا را شکر همین شرایط برقرا است. نمی‌دانم متاسفانه یا خوشبختانه؛ ولی همه آماده هستند و انتخاب ۱۱ نفر اصلی تبدیل به یک سر درد برای من شده‌است. »

 

کی‌روش درباره جوسازی کره‌ای‌ها در روزهای اخیر گفت: « نگاه من به این مسئله فوتبالی است. همه ما دنبال کسب نتیجه در تجارت فوتبال هستیم. تجارتی که همه هدفش سرگرم و خوشحال کردن مردم است. هیچوقت شما نمی‌توانید یک بازی را در روزنامه‌ها ببرید. توجه خاصی به این صحبت‌ها نداشتیم و فقط دنبال پیروزی در زمین بازی هستیم. برای ما بازی با کره حکم یک چالش را دارد. هر بار با این تیم بازی می‌کنیم خیلی چیزها یاد می‌گیرم. اما ما چیزی برای از دست دادن نداریم. کره‌ای‌ها اینجا هستند که خیلی چیزها بدست بیاورند. ما فقط تلاش می‌کنیم تا در راه رسیدن به جام جهانی موفق باشیم. مطمئن هستم این بازی مثل دیگر بازی‌ها شاهد یک بازی بسیار خوب خواهیم‌بود.»

 

او درباره سوال خبرنگار کره‌ای مبنی بر اینکه آیا دلیل خاصی دارد که در همه بازی‌ها مقابل این کشور با ایران پیروز شده است؟ جواب داد: « من افتخار می‌کنم به این بازیکنان دوست‌داشتنی که کنارشان هستم و همه کارها را این‌ها انجام داده‌اند. » 

 

وقتی خبرنگار کره‌ای درباره شناخت او از حریف و بهترین بازیکن آنها پرسید، کی‌روش جواب داد: « ما خیلی خوب می‌داینم که تیم کره چقدر تیم خوبی است. اما من وظیفه دارم که فقط بازیکنان خودم را بزرگ کنم و درباره‌شان حرف بزنم. نه اینکه درباره بازیکنان حریف خیلی صحبت کنم.» 

 

سرمربی تیم‌ملی در پاسخ به این سوال که با توجه به مشکلات پیش آمده در سایت فروش بلیط، صندلی‌های طبقه دوم هنوز فروش نرفته‌است. نظر شما درباره این اتفاق و اینکه شاید فردا استادیوم پر نشود چیست؟ حواب داد: « این مسائل ربطی به بنده ندارد. ولی امیدوار هستیم که هواداران حضور داشته باشند. نه تنها برای ایجاد اتحاد بلکه هواداران فرصن این را خواهند داشت که یک بازی زیبا را تماشا کنند. امیدواریم این مشکلات حل شود و شاهد حضور هواداران مثل همیشه باشیم. این مهم است که فردا بازیکنان ما با انگیزه لازم سعی در انجام یک بازی خوب داشته باشند. یک بار برای همیشه این را می‌گویم که در فوتبال شما با جنگ ‌های رسانه‌ای نمی‌توانید موفق باشید و همه اتفاقات در زمین می‌افتد. توقع من از بازیکنان هم همین است که باید در زمین زجر بکشند و از خودگذشتگی داشته‌باشند تا نتیجه لازم را کسب کنند.» 

 

منبع : بیتوته

مجله