ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کودکی که دچار بیماری پیری زودرس شده است اختصاصی «تابناک باتو»؛ بر پایه گزارش روزنامه دیلی میل، یک کودک چهار ساله بر اثر ابتلا به یک بیماری نادر شبیه پیرمردی ٨٠ ساله به نظر می رسد.

بنا بر این گزارش، بایزید حسین پسری چهار ساله از جنوب بنگلادش، از تورم صورت و خشکی بیش از اندازه چشمان و افتادگی نامتعارف پوست رنج می برد. این کودک چهار ساله همانند یک فرد کهنسال به درد مفاصل و سختی در ادرار کردن مبتلاست در ضمن دندان های او بسیار  شکننده و سست هستند.

این بیماری نادر سبب شده تا دوستان و همسایگان از او دوری کنند و همسالانش از همبازی شدن با او  امتناع  ورزند. این در حالی است که بایزید از هوش و استعداد بالایی برخوردار است. این بیماری نادر الهام بخش افرادی همچون فرانسیس اسکات فیتزجرالد و بازیگرانی همچون براد پیت بوده است.

تحقیقات پزشکان نشان می دهد، کودکانی که به بیماری پیری زودرس مبتلا هستند، پیش از رسیدن به سیزده سالگی و بر اثر ایست قلبی و  یا سکته های مغزی از دنیا می روند.

تریبتی خاتون مادر هجده ساله این کودک می گوید، با وجود این که بایزید خیلی باهوش است، هر لحظه با دیدن چهره و بدن غیر عادی او قلبش می شکند.

او می گوید، وقتی برای اولین بار فرزندش را دید، ترس عجیبی به سراغ او آمد، زیرا نوزاد تازه متولد شده اش فقط پوست و استخوان بوده و چهره ای غیرعادی داشته است؛ اما حالا هوش و ذکاوت بایزید باعث شده تا خاتون به او افتخار کند.
 

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,