ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

یک مسئول سپاه پاسداران مطرح کرد

۲۴ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۰:۳۸

عکس

یک مسئول سپاه پاسداران با تشریح عمده مشکل حاشیه نشینان پایتخت معنوی ایران که «کم خونی و فقر غذایی» است به تدابیر و اقدامات سپاه و آستان قدس رضوی در این باره پرداخت.

حسین شجاع در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برنامه های سلامت محور ایام دهه کرامت که در این راستا بیمارستان صحرایی در ۱۲ نقطه حاشیه نشین مشهد مستقر شد، اظهار داشت: در این ایام که از میلاد حضرت معصومه تا میلاد امام رضا(ع) بود براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مناطق حاشیه مشهد، طرح ویزیت و معاینه رایگان به همراه ارجاع به متخصص و توزیع دارو رایگان صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه این طرح با مشارکت سپاه پاسداران، آستان قدس رضوی و بسیج جامعه پزشکی صورت پذیرفت، عنوان کرد: هدف این طرح کاهش مشکلات حوزه سلامت مردم بوده است، به طوریکه در ۱۲ نقطه حاشیه نشین مشهد روزانه بالغ بر هزار و ۲۰۰ نفر مورد ویزیت، معاینه رایگان و درمان‌های تخصصی قرار گرفتند.

شجاع ادامه داد: این طرح با پشتیبانی مالی آستان قدس رضوی و با اجرای بهداری سپاه و مشارکت پزشکان بسیج جامعه پزشکی صورت پذیرفت و موسسه خیریه امدادگران عاشورا نیز در بحث پشتیبانی مالی بیماران بی‌بضاعت حمایت‌های لازم را انجام داد.

مسئول بیمارستان صحرایی رزمی نیروی زمینی سپاه پاسداران شمال شرق کشور با اشاره به خدمات تخصصی اطفال، زنان و زایمان، دندانپزشکی، گوارش، عفونی و … که همگی به صورت رایگان برای مردمان حاشیه نشین مشهد صورت پذیرفته است، عنوان کرد: عمده مشکل حاشیه‌نشینان مشهد، کم خونی و فقر غذایی است.

وی با اشاره به اینکه در زمان استقرار بیمارستان صحرایی بهداری سپاه – اتباع پاکستان، افغانستان و عراقی نیز از این خدمات بهره‌مند شدند، خاطرنشان کرد: روزانه بالغ بر هزار و ۲۰۰ نفر تحت پوشش خدمات مختلف سلامت محور این بیمارستان صحرایی قرار گرفتند و تمام اطلاعات این افراد از مناطق کال‌ زرکش، بلوار طبسی و دیگر مناطق محروم و حاشیه نشین مشهد در پرونده الکترونیکی سلامت به ثبت رسید.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال194 روز قبل