ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

با موافقت نمایندگان

۱۰ شهریور ۱۳۹۵ – ۰۹:۲۸

کمیته ملی پارالمپیک

با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جدا شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه ۱۰ شهریور)، طرح انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی قرار دادند و کلیات این طرح را با ۱۸۲ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس تصویب کردند.

وکلای ملت همچنین با ۱۷۷ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس با ماده واحده این طرح نیز موافقت کردند.

براساس مصوبه مجلس مقرر شد به‌منظور ایجاد زمینه‌های لازم برای شرکت قهرمانان و ورزشکاران جانباز و معلول کشور در رقابت‌های پارالمپیک، بین‌المللی قاره‌ای و منطقه‌ای با مقررات بین‌المللی و نیز تلاش برای توسعه ورزش در بین اقشار مختلف جامعه معلولان کشور، کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران از کمیته ملی المپیک ایران منتزع شده و در فهرست مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی مصوب ۱۳۷۳/۴/۹ با اصلاحات بعدی آن قرار می‌گیرد. اساسنامه این کمیته حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

بهارستان‌نشینان با تصویب تبصره یک این طرح نیز مقرر کردند دو نفر نماینده از کمیسیون فرهنگی به‌انتخاب مجلس شورای اسلامی به‌عنوان ناظر در کمیته ملی پارالمپیک حضور خواهند داشت.

همچنین در تبصره ۲ این طرح نیز مصوب شد از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون کارکنان فعلی و نیز اموال، املاک و تجهیزات و اماکن مربوط به کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک منتزع و به این کمیته منتقل می‌شوند.

براساس مصوبه مجلس در تبصره ۳ نیز مقرر شد اصلاحات اساسنامه جاری کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران همزمان به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال179 روز قبل