ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اخبار کوتاه انتظامی استان کرمان

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۲۱:۱۷

عتیقه

کشف ۲۱ قطعه شی عتیقه در عملیات پلیس سیرجان و بی‌احتیاطی راننده پژو پارس در جنوب کرمان دو کشته برجای گذاشت از مهم‌ترین اخبار کوتاه نیروی انتظامی استان کرمان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان و به نقل از نیروی انتظامی استان کرمان، سرهنگ اکبر ادبی جانشین فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان از کشف ۲۱ قطعه شی عتیقه از یک قاچاقچی در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان سیرجان در پی انجام اقدامات اطلاعاتی آگاه شدند که شخصی مبادرت به خرید و فروش اشیا عتیقه و باستانی می‌کند، از این رو بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی وارد عمل شدند.

وی بیان کرد: ماموران با شناسایی مخفیگاه قاچاقچی در عملیات بازرسی ۲۱ قطعه شی عتیقه مربوط به دوره‌های مختلف تاریخی را کشف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی سیرجان گفت: در این راستا یک نفر دستگیر و اشیاء عتیقه کشف شده برای کارشناسی به اداره میراث فرهنگی ارسال شد.

ادبی خاطرنشان کرد: آن چه برای نیروی انتظامی حائز اهمیت است جلوگیری از فعالیت‌‎ها و شناسایی و دستگیری قاچاقچیان اشیا عتیقه است و ما از شهروندان می‌خواهیم تا هر گونه موارد مشکوک را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

بی‌احتیاطی راننده پژو پارس در جنوب کرمان دو کشته برجای گذاشت

سرهنگ اکبر رضوی نشاط جانشین فرمانده قرارگاه پلیس راه جنوب اظهار داشت: برخورد یک دستگاه پژو پارس با یک دستگاه موتورسیکلت و پژو ۴۰۵ دو کشته بر جای گذاشت.

وی افزود: برابر اعلام فوریت‌های پلیسی مبنی بر وقوع یک فقره تصادف بین پژو پارس، موتورسیکلت و پژو ۴۰۵ در محور فرعی روستای "میثمیه میانچیل" بلافاصله ماموران پلیس راه جنوب به محل حادثه اعزام شدند.

جانشین فرمانده قرارگاه پلیس راه جنوب افزود: ماموران پس از حضور در صحنه به کمک عوامل امدادی راننده و راکب موتورسیکلت را به مراکز درمانی انتقال دادند و بررسی صحنه تصادف را آغاز کردند.

سرهنگ رضوی‌نشاط با اشاره به اینکه مجروحان این حادثه به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت کردند، اضافه کرد: در بررسی‌های به عمل آمده از صحنه توسط کارشناسان پلیس راه مشخص شد راننده خودرو پژو پارس به علت سبقت غیر مجاز و تجاوز به چپ باعث این حادثه دلخراش شده است.

وی با اشاره به دوطرفه بودن محورهای روستایی جنوب استان کرمان، خاطرنشان کرد: به سبب پایین بودن استاندارهای ایمنی در جاده‌های روستایی، بی‌توجهی و بی‌دقتی رانندگان می‌تواند منجر به وقوع حوادث غیر قابل جبران شود، بنابراین رعایت سرعت مطمئنه و توجه کردن به جلو بسیار با اهمیت است و در تمامی مسیرها راکب و ترک نشین موتورسیکلت از کلاه ایمنی استفاده کنند تا از این گونه حوادث دلخراش جلوگیری شود.

اعتیاد زلزله خاموش و جنگ بدون مرز است

سرهنگ محمد جهانشاهی فرمانده انتظامی بردسیر در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان از اعتیاد به عنوان زلزله خاموش و جنگ بدون مرز یاد کرد و اظهار داشت: در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر که روز به روز در حال گسترش و تغییر شکل است، نقش یکایک افراد و جهاد در این راه بسیار حائز اهمیت است.

وی اعتیاد را زلزله خاموش و جنگ بدون مرز خواند و افزود: با توجه به اینکه موضوع اعتیاد به عنوان نخستین اولویت آسیب‌های اجتماعی در سال جاری از سوی مقام عظمی ولایت اعلام شده و یکی از مسائل و دغدغه‌های مهم کشور که آینده و اکنون جامعه را به خطر می‌اندازد که امروزه به عنوان چهارمین بحران جهانی بعد از فقر، نابودی محیط زیست و تهدیدات هسته‌ای از آن نام می‌برند.

سرهنگ جهانشاهی با اشاره به نقشه‌های شوم دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در گسترش مواد مخدر، افزود: دشمن امروزه با ایجاد باورهای غلط از طریق سایت‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای زمینه را برای گرایش نوجوانان، جوانان، افراد متاهل، شاغلین و افراد تحصیل کرده برای مصرف انواع مواد مخدر فراهم کرده تا کشورمان با کاهش سن اعتیاد و ورود همه طبقات اجتماعی به چرخه اعتیاد گرفتار شود.

فرمانده انتظامی شهرستان بردسیر اظهار داشت: دشمن تلاش می‌کند تا بر جمعیت آمار معتاد بیافزاید و بدین ترتیب موجبات از بین رفتن انسان‌های سالم و کانون گرم خانواده را فراهم کند.

وی با ارائه آمار عملکرد نیروی انتظامی شهرستان در امر مبارزه و پیشگیری مواد مخدر از ابتدای سالجاری تاکنون افزود: باید بحث مبارزه با مواد مخدر را به فرهنگ تبدیل کنیم و نگذاریم در همسایگی ما مکان‌های فروش و عرضه مواد مخدر وجود داشته باشد و عرصه را بر خرده فروشان مواد مخدر تنگ کنیم.

سرهنگ جهانشاهی گفت: نگاه اجتماعی و آگاهی‌بخشی به اقشار مختلف جامعه در مبارزه با مواد مخدر به جای نگاه امنیتی راهکار جدیدی است که در شرایط فعلی می‌توان در سایه آن شاهد کاهش و کنترل اعتیاد در جامعه بود.

فرمانده انتظامی شهرستان بردسیر در پایان با تاکید بر لزوم همکاری همه دستگاه‌های ذیربط برای مقابله با مواد مخدر خاطرنشان کرد: استفاده از مواد مخدر وتقاضا برای آن یک معضل اجتماعی است ونیاز به یک عزم جدی وتعامل بین همه دستگاه‌هاست و صرفاٌ یک یا چند دستگاه خاص نمی‌تواند با این موضوع مقابله کنند.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال190 روز قبل