ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آرش مرادی عصر در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ریاست معاون سیاسی امنیتی استاندار که عصر امروز در دفتر معاونت سیاسی‌ امنیتی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در ۴ ماه نخست سال جاری یک میلیون لیتر فرآورده نفتی در استان قزوین کشف شده که این امر نشان‌دهنده افزایش کشفیات فرآورده‌های نفتی در این استان است.

وی افزود: همچنین کشفیات سیگار و پارچه نیز در استان قزوین افزایش داشته و کشفیات لوازم آرایشی و بهداشتی در این استان کاهش داشته است.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین عنوان کرد: مبارزه با سرقت، مبارزه با جرایم خشن و مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اولویت‌های اقدامات بوده که در همین راستا قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این استان تشکیل شده است.

مرادی تصریح کرد: جلب مشارکت مردم در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، همه جانبه بودن مبارزه با قاچاق کالا و ارز، فراگیری و استمرار مبارزه در همه مراحل مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نظارت بر چرخه پول و کالا، تقدم پیشگیری، بازدارندگی و بالابردن هزینه‌های قاچاق، سلامت در دستگاه‌های کنترلی، نظارتی و قضایی، تقویت ایجاد نظم در مرزها و هماهنگی و یکپارچگی از مهم‌ترین اصول کارشناسان نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وی خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق کالاهای ممنوعه، مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی، فلزات گران‌بها و ارز، کالاهای دخانی و کالاهای گمرکی از اولویت‌های مبارزه است.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین یادآور شد: توسعه و تعامل با سازمان‌های دخیل برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز خط‌مشی پلیس بوده و در همین راستا کنترل محسوس و غیرمحسوس ورودی و خروجی ۹ محور مواصلاتی برای ورود و خروج کالاهای قاچاق وجود دارد.

مرادی مطرح کرد: افزایش ریسک قاچاق کالا و ارز در سطح بازار، بالابردن هزینه‌های جرم قاچاق و اجرای گشت‌های مشترک هدفمند با همکاری سازمان‌های مرتبط سبب کاهش قاچاق ارز و کالا می‌شود.

* فعالیت‌های میدانی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز اولیت‌بندی شود

مدیرکل اطلاعات استان قزوین نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت، جایگاه و کاربرد کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: موضوع قاچاق کالا و ارز امروزه به عنوان اولویت اول جامعه مطرح است.

بابایی عنوان کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی، مالی و ابعاد مربوطه به این موضوع از مهم‌ترین موارد قاچاق است که خسارت‌ها و آسیب‌های متعدد به اقتصاد کشور به ویژه تولید ملی وارد می‌کند.

بابایی با بیان اینکه اقدامات مقابله با قاچاق کالا و ارز با جدیت انجام شود، ادامه داد: کارگروه متناسب با شعار سال و سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به صورت ماهانه برگزار شود و بازنگری در برنامه‌ها و اقدامات صورت گیرد.

وی یادآور شد: بستر و زمینه برای تولید محصولات داخلی استان قزوین فراهم شود و هزینه کالاهای قاچاق بالا برده شود.

انتهای پیام/۷۷۰۰۳/ر۳۰/

http://fna.ir/JLFY82

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,