ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کشف مومیایی ۱۵۰۰ ساله که کتونی آدیداس پوشیده بود!

ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی لحظاتی را نشان می دهد که یک مومیایی با قدمت ۱۵۰۰ سال در یکی از غارهای مونگولیا کشف شده است و در کمال تعجب یک جفت کفش شبیه محصولات برند آدیداس در پای این جسد به چشم می خورد.

کشف مومیایی

کشف مومیایی ۱۵۰۰ ساله با کفشی شبیه کتونی آدیداس

ماجرای کشف مومیایی ۱۵۰۰ ساله که کفش آدیداس به پا داشته است

باستان شناسان در حین تفحس جسد مومیایی شده یک زن را کشف کردند. این جسد متعلق به ۱۵۰۰ سال پیش گزارش شده است . بخشی از این فیلم که همه را حیرت زده کرد وجود کفش هایی شبیه به کتانی های برند ادیداس در پای جسد بود که نظرات مختلف بسیاری را توسط کاربران فضای مجازی به همراه داشت. جسد این زن درغار کوهستان "آلتای" با ارتفاع ۲٫۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریا کشف شد. وجود سه خط سفید روی کفش های این مومیایی بحث هایی را در رابطه با واقعی یا ساختگی بودن این مومیایی به راه انداخت که باستان شناسان و کارشناسان در پاسخ عنوان کردند که این زن قبل از مرگ یک جفت چکمه ساده به پا داشته است که احتمالا برای ثابت کردن و فیکس شدن کفش روی پایش این سه بند را روی آن بسته است و احتمالا این سبک کفش که با بندها متعدد در ساق پا در کنار جسد مومیایی شده کشف شده است احتمالا به دلیل شرایط آب و هوایی و منطقه زندگی کوهستانی مورد استفاده قرار می گرفته است. در کنار این جسد ، اسکلت کامل یک اسب با زین ویک کتری آهنی و چند ظرف سفالی هم کشف شده است.

کشف مومیایی , زن ۱۵۰۰ ساله با کتونی آدیداس + عکس

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,