ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کشف معمای مرد گوریل نما

در موزه هلند عکس هایی از مرد گوریل نما کشف شد که سوالات زیادی را با خود به همراه داشت. عکس هایی که می بینید مربوط به مردی است که اولین بار در جنگل های برزیل رویت شده است و چهره او کاملا شبیه یک گوریل است. این سه عکس که بدون هیچ توضیح بیشتر یا هر ضمیمه ای که قصه “مرد گوریل نما” را بازگو کند درموزه سلطنتی هلند کشف شده است ذهن بسیاری از مردم را درگیر خود کرده است.

با پیدا شدن سه عکس از مردی با لب های پهن، فک جلو آمده و قد خمیده که پشت آن نوشته شده بود “مرد گوریل نمایی که در سال ۱۹۳۷ در جنگل های برزیل کشف شد” سوالات بسیاری درباره این عکس، مرد “میمون نما”و افسانه های مشهور انسان هایی چون “تارزان” مطرح شد.

این سه عکس که بدون هیچ توضیح بیشتر یا هر ضمیمه ای که قصه “مرد گوریل نما” را بازگو کند درموزه سلطنتی هلند کشف شده، سوالات بسیاری درباره منشاء داستان های قرن بیستمی درباره انسان هایی که در جنگل و بدون هیچگونه ارتباطی با تمدن بشری بزرگ می شوند، مطرح کرده است.
مرد گوریل نم

عکسی از مرد گوریل نما در موزه هلند

شاید مشهورترین قصه مربوط به چنین موجوداتی قصه “تارزان” است که نویسنده ای آمریکایی “ادگار رایس باروز” در سال ۱۹۱۴ خلق کرده است؛ قصه ای درباره یک پسر نجیب زاده ای انگلیسی است که در کودکی در جنگل های آفریقا گم شده و توسط گوریلی به نام “منگانی” پرورش پیدا می کند.
 
“تارزان” که در واقع یک انسان وحشی است مانند حیوانات غذا می خورد و مانند آنها ارتباط برقرار می کند و مانند گوریل بر روی شاخه زندگی می کند.
 
محققان بین داستان هایی از این دست و افرادی چون مرد گوریل نما ارتباط برقرار کرده و احتمال واقعی بودن منشا این داستان ها را زیاد می دانند.
مرد گوریل نما

عکسی از مرد گوریل نما در موزه هلند

برخی روایت های تاریخی دیگر مانند مردی که در اوایل قرن بیستم در جنگل های لتونی پیدا شد اما به ضرب گلوله مردم روستایی کشته شده این فرضیه را تقویت می کند.

با این حال بسیاری محققان نیز بر این عقیده اند که چنین شخصیت هایی احتمالا توسط گردانندگان نمایش های خیابانی و سیرک ها بوجود آمده اند و در واقع افرادی با نقص عضو بوده اند که نقش انسان هایی مانند تارزان را بازی می کرده اند.

مرد گوریل نما

عکسی از مرد گوریل نما در موزه هلند

درباره سه عکس مرد “گوریل نما” نیز برخی به ظاهر آراسته، موهای کوتاه و لباس و کفشی که او به تن کرده اشاره کرده اند و این گمانه را مطرح کرده اند که او نیز ممکن است ساخته و پرداخته افرادی باشد که از چنین قصه هایی سود می برده اند چرا که به گفته آنها یک انسان دور از تمدن و جنگلی احتمالا به راحتی اجازه کوتاه کردن موها و پوشاندن لباس به خود را نمی دهد.

کشف عکس هایی از مرد گوریل نما در موزه هلند

منبع : namnak.com

مجله