ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

ارتش یمن دست به کار شد

۲۰ مهر ۱۳۹۵ – ۱۳:۰۱

ارتش یمن

ارتش یمن مواضع نظامیان سعودی در جیزان واقع در جنوب این کشور را در هم کوبید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، منابع یمنی گفتند که در پی حملات موشکی ارتش یمن به مقر نظامیان سعودی در پشت پایگاه نظامی التبه الحمرا در جیزان، شماری از آنها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

‫به گزارش المسیره، در پی این حمله موشکی، آمبولانسها برای انتقال کشته شدگان و مجروحان خود را به محل وقوع حمله پشت پایگاه التپه الحمرا رساندند.‬

تاکنون از شمار دقیق تلفات این حمله موشکی ارتش یمن که با موشک زمین به زمین صورت گرفته، گزارشی منتشر نشده است.

این حمله پس از آن صورت گرفت که سرتیپ ستاد شرف لقمان سخنگوی رسمی ارتش یمن گفت که بعد از جنایت عربستان در صنعا، واکنش قاطعانه به تجاوز در اشکال مختلف، اجتناب‌ناپذیر است.

لقمان گفت که ما تعدادی موشک را ارتقا داده‌ایم و عربستان را با این موشکها هدف قرار خواهیم داد، معادله ما موشک در مقابل هواپیما است.

جنگنده های سعودی روز شنبه، شهروندان یمنی که برای مراسم عزاداری در یک تالار بزرگ صنعا گرد هم آمده بودند را هدف قرار دادند که در این حمله صدها تن شهید و زخمی شدند.

بر اساس آمارهای سازمان ملل بیش از ۶۶۰۰ نفر که اکثر آنها غیر نظامی بوده اند، از آغاز تجاوز عربستان سعودی به یمن از فروردین سال ۱۳۹۴ ه.ش تاکنون جان خود را از دست داده اند.

عربستان سعودی با موج انتقادات بین المللی به خاطر تجاوز به یمن روبرو شده است. ائتلاف به رهبری عربستان سعودی بارها به اهداف غیر نظامی حمله کرده است.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال133 روز قبل