ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

منابع محلی در سوریه اعلام کردند امروز (سه شنبه) 117 غیرنظامی شامل 11 کودک در حملات ائتلاف تحت رهبری آمریکا در یک روستا در استان حلب کشته شدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن نیز اعلام کرد، 56 غیر نظامی کشته و ده‌ها تن دیگر نیز در این حملات هوایی زخمی شده‌اند که حال چند تن از آنها وخیم است.
کشته شدن بیش از 100 غیرنظامی در حمله اشتباهی آمریکا در سوریه
رامی عبدالرحمان، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه گفت: ساکنان روستای توخار در استان حلب سوریه زمانی که حملات هوایی ائتلاف آمریکایی آن را هدف قرار داد در حال فرار از روستا بودند.
وی اظهار کرد: به نظر می رسد که این حملات هوایی اشتباهی صورت گرفته‌اند و جنگنده های ائتلاف این غیرنظامیان را با شبه نظامیان داعش اشتباه گرفتند.
این درحالی است که مدیر دفتر رسانه‌ای منبج اعلام کرده در حملات ائتلاف 117 تن کشته و ده‌ها تن هنوز زیر آوار هستند.
گروه دیده بان حقوق بشر سوریه گفت با در نظر گرفتن فاکتورهایی مثل نوع جنگنده‌ها، محل و الگوی پروازی آنها و همچنین مهماتشان مشخص می کند که جنگنده های کدام طرف این حملات هوایی را انجام داده اند.
با این حال ائتلاف آمریکایی مبارزه با داعش جز این که بگوید در حال بررسی این گزارشها است پاسخ روشنی ارائه نکرد.
روستای توخار در فاصله 14 کیلومتری شمال شهر المنبج، یکی از پایگاه های مهم داعش در استان حلب قرار دارد. نیروهای موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک متشکل از شبه نظامیان کرد و عرب اواخر ماه ژوئن با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف آمریکایی وارد منبج شدند.
دیده بان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه نیز گزارش داده بود که دست کم 21 غیرنظامی در حملات هوایی ائتلاف آمریکایی در توخار و منبج کشته شدند.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,