ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۱۱

منبج4

منابع وابسته به معارضان سوری از کشته‌شدن یک نظامی دیگر آمریکایی در نبردهای شهر منبج در حومه شمالی حلب خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «اسکای‌نیوز»، گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» (وابسته به معارضان)، روز چهارشنبه فاش کرد، یک نظامی آمریکایی، که در کنار «نیروهای دموکراتیک سوریه» علیه گروه تروریستی داعش در منبج می‌جنگید، کشته شد، بدین ترتیب شمار سربازان خارجی که در این نبرد کشته شده‌اند، به ۵ نفر افزایش یافت.

این منبع افزود، این نظامی، که «جردان مک تاکارت» نام داشت، دومین نظامی تبعه آمریکایی است که در نبردهای منبج در حومه شمالی حلب کشته می‌شود».

«دیده‌بان حقوق بشر سوریه» در گزارش خود اسامی نظامیان خارجی را که در نبردهای منبج کشته شده‌اند، ذکر کرده است.

چندی پیش منابع رسانه‌ای حاضر در «عین العرب» اعلام کرده بودند که سربازان آمریکایی در کنار نیروهای دموکراتیک سوریه می‌جنگند.

شبه‌نظامیان چندملیتی هم‌پیمان آمریکا، که شامل گروه کُردی «ی.پ.گ.» (کردهای سوریه)، «پ.ک.ک.» (حزب کارگران کرد ترکیه)، کُردهای عراق، «احرارالشام»، «ارتش آزاد» و برخی گروه‌های کوچک مسلح در منبج است، چند روز پیش اعلام کرده بودند که موفق شده‌اند «90 درصد» از این شهر را پاکسازی کنند و عملیات تعقیب «باقی‌مانده‌های» تندروها ادامه داد.

از سوی دیگر، سخنگوی ائتلاف آمریکایی گفته بود: «پیشروی‌ها در منبج ادامه دارد» و این ائتلاف به حمایت از «نیروهای دموکراتیک سوریه» ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال197 روز قبل