ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۲ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۰:۰۶

جان کری

وزیر خارجه آمریکا گفته که مذاکرات بین واشنگتن و مسکو در خصوص همکاری نظامی برای مقابله با داعش در سوریه، نزدیک به پایان یافتن است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در سخنانی تاکید کرد: مذاکرات بین ایالات متحده آمریکا و روسیه در خصوص همکاری نظامی با هدف مقابله با گروه تروریستی داعش در سوریه، تقریبا رو به پایان است و تیم های فنی دو طرف طی هفته جاری برای مذاکره بر سر جزییات، دیدار خواهند کرد.

جان کری در کنفرانس خبری در جریان سفر به کنیا گفت: ما هم اکنون در یک مذاکرات ادامه دار با روسیه قرار داریم، و این امیدواری من است که در مسیر پایان مذاکرات قرار داشته باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: طی روزهای آینده، تیم های فنی ما دیدار خواهند کرد، و بسته به اینکه شرایط مذاکرات چطور پیش برود، این بسیار محتمل خواهد بود که لاوروف و من دیدار داشته باشیم.

کری افزود: بحران سوریه بسیار طولانی شده و این ضروری و لازم است که قدرت هایی که از رژیم سوریه حمایت می کنند یعنی روسیه و ایران، و کسانی که از مخالفان حمایت می کنند یعنی آمریکا و شرکای خاورمیانه، گردهم بیایند و به این جنگ پایان دهند.

پیشنهاد جان کری مبتنی بر همکاری اطلاعاتی واشنگتن و مسکو برای هماهنگی حملات هوایی علیه جبهه النصره و جلوگیری از حملات نیروی هوایی سوریه علیه مواضع مخالفان به اصطلاح میانه روی سوری است.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال188 روز قبل