ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان:

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۴:۱۶

قاچاق کالا

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان با اشاره به اینکه مردم کالاهای خود را از مکان‌های معتبر و مورد تائید بهداشت خریداری کنند، گفت: دپوی کالای قاچاق در استان کرمان نداریم.

ابراهیم شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار  تسنیم در کرمان اظهار داشت: استان کرمان شاهرگ اصلی عبور کالای قاچاق به سایر نقاط کشور است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان پهناورترین استان کشور است، گفت: ما در استان کرمان دپو کالای قاچاق نداریم و کرمان محل گذر و عبور قاچاقچیان است.

شهریاری با اشاره به اینکه اجناس نامرغوب قاچاق را وارد کشور می‌کنند، گفت: دشمن در بحث اقتصادی با ما وارد جنگ شده و قاچاق کالا یک دسیسه برای ضربه زدن به نظام است.

وی با بیان اینکه قاچاق کالا یک تیغ دو لبه است، افزود: با ورود کالای قاچاق نامرغوب به کشور هم پول مردم را هدر می‌دهند و هم کارخانه‌های کشور را تعطیل کرده و بیکاری به وجود می‌آورند.

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان با بیان اینکه دشمن در نبرد فیزیکی توان رویارویی با ما را ندارد، بیان کرد: مردم اجازه ندهند با خرید کالاهای خارجی وارداتی چه قاچاق و چه غیرقاچاق کارخانه‌های کشور تعطیل و جوانانمان بیکار شوند.

وی با بیان اینکه در ماه گذشته بزرگ‌ترین محموله پوشاک قاچاق که از سمت هرمزگان وارد استان شد را توقیف کردیم، گفت: قاچاقچیان قصد انتقال این محموله به مرکز کشور را داشتند که خوشبختانه گرفتار شدند.

شهریاری با اشاره به اینکه رصد کامل اطلاعاتی بسیار خوبی در کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان انجام می‌شود، افزود: مبارزه با قاچاق کالا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری است که امروزه به دغدغه ایشان تبدیل شده است و از این منظر شناسایی و ضربه زدن با باندهای قاچاق کالا در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

وی در مورد برخورد با قاچاق مرکبات و محصولات کشاورزی در استان با اشاره به اینکه کشاورز ما در این وضعیت خشکسالی و کمبود آب در حال فعالیت هستند و بهترین محصولات را تولید می‌کنند، عنوان کرد: متاسفانه چند کامیون لیموی امانی بی‌کیفیت کشف کردیم که از خارج کشور به داخل قاچاق شده بود و پس از انجام آزمایشات لازم غیرقابل مصرف بودن آنها هم تائید شد.

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان با تاکید بر اینکه از خرید لوازم دست دوم به شدت خودداری کنند، گفت: خرید لوازم آرایشی از دست فروشان و پوشاک دسته دوم بسیار ضرر دارد و بنا به تشخیص دانشگاه علوم پزشکی بیماری‌های پوستی به وجود می‌آورد.

وی توصیه کرد: در خرید برنج نیز از فروشگاه‌های معتبر و مورد تائید بهداشت خریداری شود که در شرایط بروز مشکلات قابل پیگیری و برخورد قانونی باشد.

شهریاری با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا اراده ملی و مشارکت عمومی مردم را می‌طلبد، گفت: باید به کمک رسانه‌ها مردم از حساسیت قاچاق کالا و آسیبی که به جامعه می‌زند، آگاه شوند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال198 روز قبل