ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مدیر‌کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور خبر داد

۱۰ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۷:۵۶

دریای خزر

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ورود جریانات شمالی و هوای خنک به سواحل خزر گفت: پیش‌بینی می‌شود در طی ۷۲ ساعت آینده دمای هوای سواحل درای خزر هفت تا ۱۰ درجه کاهش پیدا کند.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در تشریح وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: از اواخر وقت امروز (چهارشنبه) برخی نقاط شمال شرقی و غربی کشور، ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی دچار بارشهای پراکنده باران و وزش باد خواهد شد.

وی به ورود جریانات خنک و شمالی در کشور اشاره کرد و افزود: در طول ۲۴ ساعت آینده جریانات شمالی سواحل دریای خزر و مناطقی از استانهای گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز، اردبیل و شمال آذربایجانها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و موجب بروز ناپایداری، افزایش ابر، وزش باد، رعد و برق، رگبار و بارش باران می‌شود که این وضعیت تا روز جمعه نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در ۴۸ ساعت آینده و روز جمعه نیز شاهد تشدید بارشها در مناطق شمالی کشور خواهیم بود و شدت بارشها در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و ارتفاعات البرز در شمال شرق و برخی نقاط شمال غرب کشور ادامه می‌یابد.

وظیفه با اشاره به کاهش شدید دما در استانهای شمالی و سواحل دریای خزر گفت: دریای خزر نیز طی دو روز آینده  مواج خواهد بود و مسافرانی که قصد تردد به استانهای شمالی کشور را دارند حتما رعایت نکات ایمنی و پوشش مناسب را مدنظر قرار دهند چرا که دمای هوا در سواحل دریای خزر هفت تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: در روزهای پنجشنبه و جمعه بارش پراکنده باران در مناطقی از ارتفاعات زاگرس جنوبی، فارس، بوشهر، برخی مناطق مرکزی کرمان، یزد و اصفهان به‌وقوع می‌پیوندد.

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت دمای هوای تهران اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که رشد ابر، وزش باد و بارش پراکنده باران در  طول ۲۴ ساعت آینده در ارتفاعات تهران ایجاد شود.

وظیفه تصریح کرد: دمای هوای تهران در حال حاضر ۳۶ درجه بالای صفر است که در دو روز آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال176 روز قبل