ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کاهش ۲۵هزار تومانی سکه در بازار/ بهای جهانی طلا ۴۴ دلار کاهش یافت+ جدول

  اخباراقتصادی,خبرهای   اقتصادی,سکه

امروز در بازار آزاد، سکه طرح قدیم یک میلیون و ۸۹هزار تومان تومان به فروش رسید که در مقایسه با روز گذشته کاهش ۲۵ هزار تومانی داشته است.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امروز در بازار آزاد، سکه طرح قدیم یک میلیون و ۸۹هزار تومان و  طرح جدید یک میلیون و ۹۰ هزارتومان هزارتومان به فروش رسیدند .

 

همچنین نیم سکه در بازار امروز نیز به قیمت۵۵۱ هزار تومان ، ربع سکه ۲۹۰هزار تومان و سکه یک گرمی ۱۸۱ هزار تومان به فروش رسید .

 

لازم به ذکر است، ارزش هر گرم طلای ۱۸ عیار ساخته نشده در بازار طلای تهران، ۱۱۰ هزار و ۹۵ تومان  و هر انس طلای جهانی نیز امروز به بهای یک هزار و ۲۷۳ دلار و ۱۰ سنت داد و ستد شد .

 

بهای جهانی طلا ۴۴ دلار کاهش یافت 

محمد کشتی‌آرای رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در گفتگو با خبرنگار بورس،بانک وبیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص کاهش چشمگیر قیمت طلا و سکه در بازار اظهار داشت: علت کاهش بیش از اندازه قیمت طلا در بازار امروز افت ۴۴ دلاری قیمت جهانی طلا بوده است.

 

وی در ادامه افزود: با بالا رفتن ارزش سهام و نرخ برابری دلار و همچنین افزایش بیش از اندازه میزان عرضه طلا در بازارهای جهانی جهت فروش این فلز گرانبها، قیمت آن کاهش یافت.

 

کشتی‌آرای تاکید کرد: افت قیمت طلا دربازار داخلی نیز متاثر از همین فزونی عرضه بر تقاضا بوده و دلیل دیگری ندارد.

  اخباراقتصادی,خبرهای   اقتصادی,سکه

منبع : بیتوته

مجله