ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

با ۲۰ هزار تومان صاحب کامپیوتر شوید

دنیای تکنولوژی هر روز درحال پیشرفت است و هر روز اختراعی جدید را به بازار عرضه میکند. "با ۲۰ هزار تومان صاحب کامپیوتر شوید " این جمله ای است که با شنیدن آن به یقین شما هم تعجب خواهید کرد و حتما با خود خواهید گفت مگر میشود با ۲۰ هزار تومان کامپیوتر خرید اما باید بگوییم هیچ چیز ناممکنی در دنیا وجود ندارد . بله به تازگی کامپیوتری به بازار عرضه شده است که تمام قابلیت های کامپیوترهای کامل را دارد و تنها با پرداخت ۲۰ هزار تومان شما میتوانید آن را بخرید.

به تازگی کامپیوتری با ابعادی بسیار کوچک معرفی شده که تنها ۵ دلار قیمت دارد و همانند یک کامپیوتر کامل دارای CPU، رم و حافظه داخلی است و می توان قطعات مجزایی را نیز به آن اضافه کرد. برای دانستن اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

کامپیوتر Omega 2 جدیدترین کامپیوتر از نسل کامپیوترهای بسیار کوچک و محصول شرکت Onion است و طراحی کامپیوتر Pi Raspberry (کامپیوتری تک برد که در ابعاد کارت اعتباری ساخته شده است) را دنبال می کند. مدل قبلی این کامپیوتر یعنی Omega نیز در سال گذشته عرضه شد. Omega که اندازه آن یک چهارم کامپیوتر Pi Raspberry (رزبری پای) بود، یک کامپیوتر مقرون به صرفه و قابل ارتقا بود و قطعات بیشتری نیز می توانستند به آن اضافه شوند؛ البته هکرها نیز می توانستند به آن نفوذ پیدا کنند. قیمت Omega2 و رقیب آن یعنی Raspberry Pi Zero، هر دو ۵ دلار است. پس می بینیم هر دو کامپیوتر بسیار مقرون به صرفه و البته به اندازه کافی کوچک هستند.

کامپیوتر

با هزار تومان صاحب کامپیوتر شوید

شما با پرداخت ۵ دلار صاحب کامپیوتری می شوید که سرعت پردازنده آن ۵۸۰ مگاهرتز است و از ۶۴ مگابایت رم و ۱۶ مگابایت حافظه داخلی برخوردار باشید. همچنین می توانید با پرداخت ۹ دلار صاحب Omega2 Plus شوید که رم و حافظه داخلی آن دو برابر است.

در مقابل Pi Zero قرار دارد که قیمت این دستگاه نیز ۵ دلار است و از CPU یک گیگاهرتزی و ۵۱۲ مگابایت حافظه رم برخودار است. Pi Zero از نظر قدرت نسبت به Omega2 برتری کامل دارد؛ اما Omega2 دارای وای فای داخلی است که Pi Zero از آن بی بهره است. در مقابل Pi Zero دارای خروجی HDMI است که آن را به یک کامپیوتر کارآمد تبدیل کرده است. کامپیوتر Omega2 نیز ویژگی منحصر به فردی بر پایه سیستم ابری دارد که Onion Cloud نام دارد و این امکان را فراهم می کند که کاربر از طریق مرورگر وب هر کامپیوتری بتواند آن را کنترل کند. در این دستگاه یک رابطه منظم بین سخت افزار و نرم افزار مشاهده می شود و از رابط های برنامه نویسی نرم افزار خوبی نیز برخوردار است. هر دو دستگاه یک کامپیوتر ۵ دلاری مکمل هستند که هر یک از آن ها در دنیای آینده که ماشین بر همه چیز سیطره دارد و دنیای اتصال و ارتباط است، جایگاه منحصر به فرد خود را دارند.

این کامپیوتر هم اکنون در سایت KickStarter معرفی شده است. Omega2 همانند مدل قبلی خود دارای طراحی مدولار است و از قطعات مختلفی تشکیل شده است که شامل منبع تغذیه و همچنین یک باتری لیتیومی پلیمری است که نیروی آن را تأمین می کند. حتی می توانید این دستگاه را با آردوینو (یک میکروکنترلر تک بردی است که به منظور تولید راحت تر برنامه هایی که با اشیاء یا محیط تعامل داشته باشند، طراحی شده است) ترکیب کنید. تمام این قطعات به همراه تعدادی از قطعات دیگر، در مجموع ۱۵ دلار قیمت دارند و شرکت Onion از توسعه دهندگان مستقل دعوت کرده است در صورت تمایل، این کامپیوتر را که در اواخر سال جاری عرضه خواهد شد، توسعه دهند.

این کامپیوتر در حال حاضر در سایت KickStarter برای پیش خرید در دسترس است.

کامپیوتر ۲۰ هزار تومانی هم به بازار آمد !

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,