ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین در گفتگو با خبرنگار تسنیم در دمشق:

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۱:۱۶

محمد البحیصی تسنیم

رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین با بیان اینکه کار مُفتی عربستان مشروعیت بخشیدن به جنایات و مزدوری آل‌سعود برای اسرائیل است، گفت: صداهایی که خواستار تکفیر طاغوت آمریکایی در مناسک حج است، آل‌سعود را بیشتر از شیطان بزرگ آزرده می‌کند.

«محمد البحیصی» رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق در ارتباط با اظهارات اخیر عبدالعزیز آل الشیخ مفتی عربستان که ایرانی‌ها را غیرمسلمان خوانده است، گفت: صداهایی که خواستار تکفیر طاغوت آمریکایی در مناسک حج است، آل سعود را بیشتر از شیطان بزرگ آزرده می‌کند. کار مفتی عربستان مشروعیت بخشی به جنایات و ظلم و مزدوری آل سعود برای رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی است.

وی افزود: این اولین بار نیست و آخرین بار نیز نخواهد بود که چنین اظهاراتی از این مفتی پیر عربستان می‌شنویم. ما این تکفیر سیاسی را در سال ۱۹۸۷ در کشتار بزرگی که آل سعود علیه حجاج ایرانی مرتکب شد ملاحظه کردیم و دیدیم که حجاج ایرانی متهم به این شدند که آنها می‌خواهند کعبه را بسوزانند و متأسفانه رسانه‌ها نیز این روایت اشتباه و این اتهامات ساختگی را منتشر کردند.

البحیصی گفت: محتوای عقیدتی این مفتی و سازمانش مذهب اهل بیت را یک مذهب کُفر می‌داند و این اولین بار نیست، زیرا همان‌گونه که می‌دانیم از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ میلادی، کتابها، تألیفات و خطبه‌هایی که در عربستان در زمینه تکفیر مؤمنان و موحدان تولید شده است، چه‌بسا دهها کتابخانه را پر می‌کند.

وی درباره تلاش مفتی عربستان برای دادن صبغه طایفه‌ای و درگیری بین اهل تسنن و شیعه به فاجعه منا گفت: تلاش برای مطرح کردن این مسأله که این موضع شیعیان است، سرشار از دروغ و جعل و گمراهی است، زیرا اصل این مسأله این است که عربستان می‌خواهد حج را از محتوای عقیدتی و ایمانی و مضمون سیاسی و اجتماعی‌اش تهی کند. حج روز بیانیه‌ بزرگ برائت از شرک و مشرکین است همان‌گونه که در قرآن کریم آمده است: (بسم الله الرحمن الرحیم "وآذان من الله ورسوله إلى الناسِ یوم الحج الأکبر أن اللهَ بریءٌ من المشرکینَ ورسولُه).

رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین در بخش دیگری از این گفتگو افزود: به‌نظر من صداهایی که خواهان تکفیر طاغوت آمریکایی و برائت از شیطان بزرگ است، آل سعود را بیشتر از خود شیطان بزرگ آزرده می‌کند و به همین دلیل این مفتی و همه مقامات رژیم سعودی این‌گونه مطرح می‌کنند که حادثه منا، تجاوز به حجاج در حرم امن الهی نیست، بلکه اختلاف بین اهل تسنن و شیعیان است.

البحیصی خاطرنشان کرد: آل سعود همان‌گونه که از ورود شیعیان جلوگیری کرده‌اند، از ورود اهل تسنن نیز جلوگیری می‌کنند، به‌عنوان مثال عربستان از ورود فلسطینی‌ها جلوگیری می‌کند و حتی یمنی‌هایی که از پیروان مذهب جعفری نیستند و اکثراً زیدی و شافعی هستند نیز حق ورود به عربستان برای انجام مناسک حج را ندارند و فقط در چارچوب تحمیل‌شده وارد این کشور می‌شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: متأسفانه مفتی آل سعود همان‌گونه که از او فتواها یا موضعی خواسته می‌شود که به جنایات و ظلم و مزدوری ٖآل سعود برای رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی مشروعیت ببخشد، امروز فتواهایی را صادر می‌کند و گروه کثیری از این شیوخ هستند که آخرتشان را به دنیای دیگران فروخته‌اند.

رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین تأکید کرد: امت اسلامی، این حقیقت را می‌داند که آنچه در کشورهای ما در جریان است، ربطی به اختلافات مذهبی و طایفه‌ای ندارد. برخی تلاش می‌کنند که چنین جلوه دهند که این حوادث به‌دلیل اختلافات طایفه‌ای رخ داده است، اما در حقیقت موضوع چیز دیگری است. دو خندق در این جهان وجود دارد؛ یکی خندق حق و دیگری خندق باطل و یا جبهه حق و باطل.

بحیصی گفت مردم می‌دانند که چه‌کسانی از رژیم صهیونیستی و استکبار آمریکایی و تجاوز به امت اسلامی حمایت می‌کنند. مردم باید بدانند که آل سعود با ماشین رسانه‌ای و مالی خود این تیم شیطانی را هدایت می‌کند و جمهوری اسلامی ایران و همه کشورهای خیرخواه در منطقه باید برای تحقق وحدت امت اسلامی و نه برای پراکنده شدن آن در خندق ایمان قرار گیرند.

وی افزود: من از این مفتی و حامیانش می‌خواهم که نشان بدهند که حتی یک اظهار نظر در ایران مطرح شده است که دعوت به تفرقه بین امت اسلامی کند و این در حالی است که این شیوخ دائماً سخنان طایفه‌ای و مذهبی را مطرح می‌کنند. آنها در اصل سایر مذاهب اهل تسنن را نیز به رسمیت نمی‌شناسند.

رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین در پایان گفت: آنها در عین حالی که می‌خواهند ایران اسلامی را از اسلام جدا کنند، سایر طوایف سنی را نیز از اسلام جدا می‌کنند و آنها را به رسمیت نمی‌شناسند، بنابراین این گونه اظهارات ما را ناراحت نمی‌کند بلکه نشان دهنده مزدوری مفتی آل سعود و سازمانش است که حدود ۳۰۰ سال خود را وقف خدمت به آل سعود و پروژه سرمایه داری و استکباری در منطقه کرده است.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال166 روز قبل