ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۴:۳۴

اهتزاز پرچم امام رضا(ع) در کمیته ملی المپیک

هشتمین کاروان بین‌المللی «زیر سایه خورشید» دیروز به هندوستان وارد شد تا در مدت اقامتش، برنامه‌های متنوع فرهنگی – تبلیغی را برای مسلمانان این کشور به مرحله اجرا درآورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به‌نقل از ستاد خبری طرح «زیر سایه خورشید»، این کاروان در ورود به شهر حیدرآباد هند مورد استقبال پرشور مردم و مسئولان این شهر قرار گرفت. اهالی حیدرآباد مشتاقانه پرچم بارگاه حضرت رضا(ع) را در آغوش کشیدند و پذیرایی شایسته‌ای از مبلغان و خدام این کاروان به عمل آوردند.

برنامه بعدی اجرای مراسم در «حسینیه حضرت زهرا(س)»‌، مرکز شیعیان حیدرآباد بود. در این مراسم که حسین نوریان سرکنسول ‌‌ایران، میرمحمود علی معاون سروزیر ایالت حیدرآباد، مولانا اسرار حسین عالم بزرگ اهل‌سنت و محمد بابافصیح الدین رئیس شورای این شهر به‌همراه جمعی از مسئولان شهری و خیل کثیری از اهالی شهر حضور داشتند؛ سفیران فرهنگی- تبلیغی آستان قدس به اجرای مدیحه‌سرایی و ذکر اهل بیت(ع) پرداختند.

میرمحمود علی معاون سروزیر ایالت حیدرآباد، در سخنانی با مغتنم شمرد حضور کاروان «زیر سایه خورشید» در کشور هند، این دست تعاملات را در میان مسلمانان جهان شایسته و کارساز توصیف کرد و گفت: خوشبختانه رابطه خوبی میان دو کشور و دو ملت وجود دارد و این امر نوید ارتقای تعاملات فرهنگی را می‌دهد.

وی همچنین یادگاری از شهر حیدرآباد را به مبلغان و خدام رضوی تقدیم کرد. 

مولانا اسرار حسین، عالم برجسته اهل سنت شهر حیدرآباد نیز در ادامه پشت تریبون قرار گرفت و در سخنانی، حضور در این مراسم را مایه مباهات دانست و تاکید کرد: «وحدت» ارزشمندترین هدیه برای جهان اسلام است و باید همه همت خود را در جهت تحقق آن به کار ببندیم.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال194 روز قبل