ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه، منابع ویژه مخالفان سوریه خبر دادند، مدیریت گذرگاه باب الهوی در مرز ادلب سوریه با ترکیه تقاضاهایی از سوی پناهندگان سوری برای انتقال خانواده‌هایشان به داخل خاک ترکیه دریافت کرده اما دولت ترکیه در پاسخگویی به آنها کارشکنی می‌کند.

به گفته این منابع، دولت ترکیه به بهانه فرق موجود بین محل صدور کارت پناهندگی یک پناهنده سوری با محل اقامت وی به او اجازه آوردن خانواده‌اش به داخل خاک ترکیه را نمی‌دهد و گروه‌های مسلحی که گذرگاه را از طرف سوریه تحت کنترل دارند چاره‌ای جز پایبندی به تصمیمات ترکیه را ندارند.

این منابع افزود: شبه نظامیان مسئول مدیریت گذرگاه اخیرا با پایین آوردن پرچم موسوم به «پرچم انقلاب» پرچم جبهه النصره را که به جبهه فتح الشام تغییر نام داده را بر فراز ساختمان مدیریت گذرگاه به اهتزار درآوردند و با شبه نظامیان جنبش احرار الشام در سیطره بر گذرگاه شریک هستند.

مقامات آنکارا اخیرا سلسله تدابیری را برای کاستن از موج ورود سوری‌ها به خاک ترکیه اتخاذ کرده و از ژانویه گذشته داشتن ویزا را برای سوری‌هایی که زمینی یا هوایی عازم ترکیه هستند الزامی کرده است.

نیروهای گارد مرزی ترکیه معروف به ژاندارم‌ها با تسلیحات مختلف با هر گونه تلاش غیرنظامیان برای عبور از مرز سوریه و ورود به خاک ترکیه برخورد می‌کنند که این امر تاکنون با کشته شدن شمار زیادی از شهروندان سوری همراه بوده است، ژاندارم‌های ترکیه همچنین هر شهروند سوری را که در نزدیکی مرز دستگیر کنند شکنجه می‌کنند.

انتهای پیام/ح

http://fna.ir/8AU0HK

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,