ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۹ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۵:۳۰

وحید مژده

کارشناس مسائل افغانستان و آگاه امور طالبان اظهارداشت که حکومت وحدت ملی به‌دنبال بزرگنمایی حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان است و اگر این حکومت ادامه یابد چیزی به‌نام افغانستان باقی نخواهد ماند.

به گزارش دفتر منطقه‎ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «افق»، «وحید مژده» کارشناس مسائل افغانستان و آگاه به امور طالبان اعلام کرد: حکومت وحدت ملی تلاش کرد تا حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان را قوی و پررنگ جلوه دهد.

وی تصریح کرد: سیاست‌های نادرست حکومت وحدت ملی افغانستان باعث شد تا پرداختن رسانه‌ها به مسئله داعش در این کشور شدت یابد.

مژده اذعان داشت: رهبران حکومت وحدت ملی به این فکر بودند که اگر در مورد گروه تروریستی داعش در افغانستان بزرگنمایی کنند، کشورهایی مثل ایران، روسیه و چین که نسبت به این مسئله حساس هستند به دولت کابل کمک خواهند کرد.

این کارشناس و آگاه به امور طالبان گفت که اگر حکومت وحدت ملی تا ۵ سال دیگر به کار خود ادامه دهد دیگر چیزی به نام افغانستان باقی نخواهد ماند.

وی افزود: رهبران حکومت وحدت ملی بر این تصور بودند که بزرگنمایی موضوعاتی از قبیل گروه تروریستی داعش در افغانستان سبب تقویت این حکومت می‌شود.

وحید مژده گفت: آمارها از حضور گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان نشان می‌دهد که بیش از ۱۰ هزار نفر از افراد وابسته به این گروه در این منطقه حضور دارند.

در ادامه وی اظهار داشت: این آمار درحالی منشر می‌شود که در گفت‌وگو با کسانی در شرق افغانستان مشخص شد که تعداد افراد وابسته به داعش بیشت از ۳۰۰ نفر نیستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر همین تعداد از افراد گروه تروریستی داعش در افغانستان از لحاظ حمایت مالی و اقتصادی تحت فشار هستند.

انتهای پیام/.

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال174 روز قبل