ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۰ شهریور ۱۳۹۵ – ۰۹:۵۵

ووتل

ژنرال مقر فرماندهی مرکزی آمریکا نگرانی خود را از بروز برخورد کشتی‌های نظامی ایران و آمریکا اعلام کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه واشنگتن پست، ژنرال «جان ووتل» فرمانده «فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا» در مورد مانورهای دریایی روز دوشنبه به ایران هشدار داد و گفت: عملیات‌هایی که توسط فرماندهان خودسر ایرانی مدیریت می‌شوند ممکن است به درگیری‌های نظامی مستقیم میان نیروهای آمریکایی و ایرانی منجر شود.

ژنرال «جان ووتل» در جمع خبرنگاران مدعی شد: «فکر می‌کنم که محاسبات غلط دلیل تقابل کشتی‌ها در خلیج فارس شده‌اند. من نگران فرماندهان خودسر ایرانی هستم، رفتار فرماندهان سپاه قدس نیروی دریایی ایران تحریک کننده است و به‌دنبال آزمایش رفتار ما هستند».

هفته گذشته نیز یکی از کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا در حالی که یک کشتی نظامی ایرانی به آن نزدیک می‌شد به آب‌های مجاور آن شلیک کرد.

ووتل که بر عملیات‌های نظامی آمریکا در خاورمیانه نظارت دارد، گفت: مانور کشتی‌های نظامی ایران در نزدیکی ناوهای ما یک پدیده جدید محسوب نمی‌شود اما تعدد رویدادهای این‌چنینی در ماه‌های اخیر بسیار نگران کننده شده است.

ووتل افزود: «چیزی که من می‌بینم این است که مدیران نظام ایران در تلاشند تا تأثیر و نفوذ خود را در منطقه اعمال کنند و می‌خواهند این کار را با خودسری که بسیار خطرناک و غیرحرفه‌ای است انجام دهند».

ووتل مدعی شد: «اکثر برخوردهای دردسرساز میان ما و نیروهای سپاه قدس ایران صورت گرفته است نه نیروهای دریایی ارتش ایران».

مقامات آمریکایی از این می‌ترسند که چنین برخوردهایی از کنترل طرفین خارج شود و منجر به شلیک کشتی‌ها به یکدیگر شود که این امر موجب برداشت‌های خطرناک دو کشور از رفتار یکدیگر می‌شود.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال178 روز قبل