ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۶ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۷:۴۷

ارتش چین

یک مقام ارشد چینی گفته است این کشور به‌دنبال همکاری‌های نظامی نزدیک‌تر با سوریه است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری پرس‌ تی‌‌وی، خبرگزاری رسمی چین (شینهوآ)، اعلام کرد که گوان یوفی، رئیس دفتر همکاری‌ نظامی بین‌المللی چین، با فهد جاسم الفریج، وزیر دفاع سوریه، در دمشق دیدار کرد.

گوان گفت چین همواره نقشی مثبت در یافتن یک راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه داشته است.

وی افزود: «ارتش سوریه و چین از دیرباز روابط نزدیکی داشته‌اند. نیروهای نظامی چین مایل به تقویت روابط و همکاری با ارتش سوریه هستند».

بنا بر این گزارش، طرفین همچنین دربارۀ آموزش‌‌ نظامی نیروهای ارتش مذاکره کرده و در خصوص ارائۀ کمک‌های بشردوستانه به سوریه از سوی ارتش چین «به توافق رسیدند».

خبرگزاری شینهوا همچنین بدون ذکر جزئیات از ملاقات گوان با یک ژنرال روسی در دمشق خبر داد.

با وجود اینکه چین به ذخائر نفتی خاورمیانه متکی است، پکن پیش‌تر از تصمیم خود برای عدم مداخله در سیاست‌های منطقۀ خاورمیانه و سپردن آن به دیگر اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل از جمله آمریکا، بریتانیا، فرانسه و روسیه سخن گفته بود.

این در حالی است که پکن اکنون با انجام اقداماتی نظیر اعزام فرستادۀ ویژه در راستای یافتن یک راه‌حل دیپلماتیک برای درگیری‌های خشونت‌بار سوریه تلاش می‌کند تا در مسائل مربوط به خاورمیانه دخیل باشد.

همچنین با وجود اینکه چین تمایلی به مداخلۀ نظامی در سوریه نشان نداده است، فرستادۀ ویژۀ چین در امور سوریه در ماه آوریل (فروردین) از حضور نظامی روسیه در جنگ سوریه تقدیر کرد.

چین درخصوص ناآرامی‌های خاورمیانه نگرانی‌های امنیتی خود را دارد.

چین نگران است که اویغورها، مردم ساکن منطقۀ سین‌کیانگ در غرب این کشور، به گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق بپیوندند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال155 روز قبل