ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

با حضور قائم‌مقام وزیر علوم

۰۹ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۹:۲۹

دانشگاه خوارزمی

چهل‌و‌هفتمین کنفرانس ریاضی ایران با حضور قائم‌مقام وزیر علوم در دانشگاه خوارزمی افتتاح شد.

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، چهل‌وهفتمین کنفرانس ریاضی ایران با حضور حسین سالار آملی قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در دانشگاه خوارزمی افتتاح شد.

سالار آملی در مراسم افتتاح چهل و هفتمین کنفرانس ریاضی ایران، این انجمن را یکی از قدیمی‌ترین مراکز علمی و فن‌آوری کشور دانست و گفت: ریاضی به عنوان یک علم مطرح است. نحوه ایجاد ارتباط منطقی حائز اهمیت است و علوم ریاضی این امکان را به ما می‌دهد که در حل مسائل و مشکلات از راه استدلال و در یک چهار چوب مسائل را پیش ببریم.

حجت‌الاسلام ابراهیم‌زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خوارزمی در ادامه، گفت: زمانی که علم و عمل با هم در یک مسیر و آن هم رشد انسانیت به کار گرفته شوند، خدا نیز همراه ما خواهد بود و دیگران از نور وجود آن شخص بهره‌مند خواهند شد.

وی افزود: همچنین علم ریاضی که توأم با عقلانیت است، امیدواریم که در کلاسهای ما اخلاقیات در کنار این علم توأم شود و بتوانیم ایرانی با رشد و تعالی داشته باشیم.

دهقان رئیس انجمن ریاضی ایران در ادامه ضمن خیرمقدم به میهمانان این کنفرانس، توضیحاتی در زمینه تاریخچه انجمن ریاضی ایران را که جزو قدیمی‌ترین نهادهای غیردولتی کشور است، بیان کرد.

وی افزود: انجمن ریاضی ایران رتبه ۴ را در جامعه ریاضی جهان دارد و جزو ۱۰ کشور برتر طبقه‌بندی شده است، از دیگر فعالیتهای این انجمن، برگزاری همایشها و کنفرانسها در علوم ریاضی بیان شد.

  بابلیان دبیر کنفرانس نیز در ادامه با بیان اینکه در این کنفرانس چند نوآوری صورت گرفته است، تصریح کرد: چهل‌و‌هفتمین کنفرانس ریاضی ایران، دومین کنفرانسی است که در آن نرم‌افزار یکتاوب استفاده شده است.

بابلیان گفت: ۷۷۰ مقاله در این کنفرانس دریافت و تعداد ۱۷۰ پوستر پذیرفته شد.

وی افزود: از ۶۲ کمیته علمی در نظر گرفته شده، ۱۴ عنوان تحقیقات و مقالات انتخاب و برای هر کدام یک سر گروه مشخص شد. در نهایت داوران به جمع‌بندی رسیده‌اند و گزارش نهایی ارائه داده شده است.

گفتنی است، در پایان مراسم  جوایز و لوح تقدیر به همراه تندیس انجمن ریاضی ایران به منتخبان اهدا شد.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال180 روز قبل