ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در آستانه تاسوعای حسینی

۱۹ مهر ۱۳۹۵ – ۱۹:۲۰

تشییع شهید قربانعلی نظری

در آستانه تاسوعای حسینی پیکر مطهر شهید عبدالغفور کاظمی بره بیچاست به زادگاهش شهر مسجدسلیمان بازگشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، در آستانه تاسوعای حسینی پیکر مطهر شهید عبدالغفور کاظمی بره بیچاست به زادگاهش شهر یک‌هزار شهید مسجدسلیمان بازگشت.

در آیین استقبال از پیکر مطهر این شهید جمعی از مسئولان محلی و مردم زادگاه سردار شهید بهنام محمدی‌راد حضور داشتند و پیکر مطهر این شهید والامقام را در آغوش گرفتند.

پس از استقبال از پیکر مطهر رزمنده دلیر شهید عبدالغفور کاظمی بره بیچاست، تابوت این شهید به سپاه پاسداران مسجدسلیمان منتقل شد.

قرار است تا ساعاتی دیگر آئین وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده دیار شهید رضا شهنی‌فیض و شهید عزت‌الله رسولی در حسنیه سپاه مسجدسلیمان برگزار شود.

علیرضا گوروئی فرماندار مسجدسلیمان و سید عبدالمطلب رحیمی‌حسینی فرمانده سپاه و جمعی از مسئولان شهرستان امروز به دیدار خانواده شهید عبدالغفور کاظمی بره بیچاست که پیکر مطهرش پس از ۳۴ سال شناسایی شد رفتند.

در این برنامه معنوی فرمانده سپاه ناحیه مسجدسلیمان بر هر چه باشکوه برگزار کردن مراسم تشییع شهید عبدالغفور کاظمی بره بیچاست تاکید کرد.

وی افزود: شهید کاظمی در عملیات طریق القدس سال ۱۳۶۱ از ناحیه پا مجروح و اسیر شد که پس از انتقال به بیمارستان عراق و قطع پای شهید به دلیل شدت جراحت به شهادت رسید که پیکر مطهرش در محل اسارت توسط نیروهای بعثی در خاک آرام گرفت که طی روزهای اخیر توسط گروههای تفحص شناسایی شد.

فرماندار مسجدسلیمان نیز گفت: امیدواریم توفیق داشته باشیم تا مسیر شهدا را در عمل طی کنیم زیرا وجود شهدا را  مایه خیر و برکت برای کشور است.

به گزارش تسنیم، شهید عبدالغفور کاظمی بره بیچاست، فرزند ملکی در هشتم آبان ماه سال ۱۳۳۳ در مسجدسلیمان دیده به جهان گشود.

این دلیرمرد مسجدسلیمانی در تاریخ ۲۱ بهمن ماه سال ۱۳۶۱ در درگیری در قبرستان الکرخ ۳۱ در عملیات طریق القدس سال ۱۳۶۱ از ناحیه پا مجروح و اسیر شد که پس از انتقال به بیمارستان عراق و قطع پای شهید به دلیل شدت جراحت به شهادت رسید.

شهید عبدالغفور کاظمی بره بیچاست در سن ۲۸ سالگی در محور شوش دزفول به شهادت رسید و از آن زمان تا کنون جاویدالاثر بود که در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی شناسایی شد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال99 روز قبل