ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

بازی فوتبال ایران و چین و مروری بر اوضاع تیم ملی

ایران امروز در دومین دیدار خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی میهمان چین است.

کی روش و شاگردانش دیدارهای این مرحله را با یک برد ارزشمند مقابل قطر شروع کردند و اگر فردا هم از چین دست پر برگردند از بازی های شهریورماه با خیال راحت عبور خواهند کرد و خود را برای دو بازی ماه آینده آماده می کنند.

در سوی دیگر چین بازی اول را با یک باخت شروع کرد. آنها در حالیکه سه-صفر از کره جنوبی عقب بودند در نهایت سه – دو باختند. چینی ها فردا در خانه فقط به برد فکر می کنند. این تیم پس از یک افت چند ساله، مدتی است دوباره جان گرفته است. از طرفی سرمایه گذاری نجومی این کشور در فوتبال همه نگاه ها را خیره کرده است.

فوتبال ایران و چین

آماده سازی بازیکنان تیم ملی برای بازی مقابل با چین

به هر حال چین می خواهد شانس خود را برای رسیدن به جام جهانی از دست ندهد. هدایت این تیم آسیایی بر عهده "گائو هونگ بو" 50 ساله است. پس از اینکه چین در مرحله قبلی انتخابی پس از قطر در گروه خود دوم شد این مربی بومی، جای "آلن پرن" فرانسوی را گرفت. هونگ بو در مقطعی دیگر هم سرمربی چین بوده و جزو سرمربیان پرافتخار چین به شمار می رود.

چین در جام ملتهای آسیا تیم خوبی نشان داد و قطعا فردا دیدار سختی در انتظار ایران خواهد بود. بازیکنان ترکیب اصلی چین همگی در لیگ داخلی این کشور توپ می زنند و عمدتا عضو تیم های شانگهای و گوانگژو هستند.

احتمال چند تغییر

ایران در بازی با قطر درست است که به سه امتیاز رسید، اما نمایش چندان جذابی نداشت، به ویژه در ۷۰ دقیقه اول. یوزهای ایرانی اگر می خواهند بدون دغدغه راهی روسیه شوند باید بهتر از بازی با قطر ظاهر شوند.

کی روش برای بازی فردا چندین نگرانی دارد؛ فاصله کم دو بازی و خستگی بازیکنان پس از یک سفر طولانی مهم ترین دغدغه سرمربی ایران به شمار می رود. از طرفی بعید است که کی روش از نمایش ایران مقابل قطر راضی باشد و احتمال چند تغییر وجود دارد. احسان حاج صفی و مهدی طارمی بازیکنانی اند که شاید جای خود را در ترکیب اصلی از دست بدهند. اشکان دژاگه هم کمی مصدوم است. همچنین جواد نکونام به دلیل محرومیت اجازه ندارد در این بازی روی نیمکت ایران بنشیند. البته در سالهای اخیر ایران معمولا برابر چین و تیم هایی مثل چین راحت بازی کرده است.

ایران وچین

دغده ها و نگرانی های کی روش در بازی مقابل با چین

این بازی امروز ساعت ۱۶:۰۵ به وقت تهران( ۱۹:۳۵ به وقت محلی) در ورزشگاه ۶۰ هزار نفری شن یانگ برگزار می شود. شهر شن یانگ شهری است با حدود ۸،۵ میلیون جمعیت.

نتیجه بازی قبلی:

چین به میزبانش کره جنوبی ۲ به ۳ باخت. ایران با دو گل قطر را شکست داد.

جایگاه در رده بندی فیفا:

ایران:۳۹ / چین:۷۸٫

آمار ویژه:

فوتبال ایران وچین

اولین بازی ایران در مقابل چین با سرمربیگری کی روش

این اولین بازی ایران با هدایت کارلوس کی روش مقابل چین است.

ایران و چین حدود ۶ سال است که با هم بازی نکرده اند.

ایران تا به حال دو بار در چین پیروز شده یک بار در مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ که با هدایت محمد مایلی کهن چهار بر دو پیروز شد. بازی فردا بیست و چهارمین ملاقات دو تیم است.

آخرین بار ایران و چین در ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ در چین بازی کردند که ایران با هدایت افشین قطبی در یک دیدار دوستانه دو-صفر میزبان خود را شکست داد.

آخرین برد چین برابر ایران به سال ۱۳۸۸ برمی گردد که در یک بازی دوستانه در خانه یک-صفر برنده شد.

ایران تا به حال در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در بازی دومش نباخته است.

ایران تا به حال پس از بازی دوم شش امتیازی نشده است.

مرتضی پورعلی گنجی تنها ملی پوش ایران است که سابقه بازی در باشگاههای چین را دارد.

فوتبال ایران وچین

بازی تیم ملی ایران در مقابل چین

پیش بازی فوتبال ایران و چین در مقدمات جام جهانی ۲۰۱۸

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,