ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۳ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۱۲

آملی لاریجانی

آیت الله آملی لاریجانی گفت: پیشنهاد می کنم به ستاد حقوق بشر، وزارت خارجه و شورایعالی امنیت ملی که مسیر گفتگو با کشورهای اروپایی را باز کنند.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، آیت الله آملی لاریجانی در ادامه سخنرانی خود در همایش اعطای سومین جایزه حقوق بشر اسلامی اظهار داشت: دفاع از حقوق بشر توسط آمریکایی ها رنگ باخته است و در همین کشور هر روز حقوق سیاه پوستان نقض می شود.

وی افزود: ملت های مسلمان باید راه خود را پیدا کنند و ایران در این مسیر پیشتاز خواهد بود . یک حقوق بشر منبعث از کرامت ذات انسانی و الهی عرضه خواهد کرد و این قطعا قابل دفاع است. 

آیت الله آملی لاریجانی گفت: پیشنهاد می کنم به ستاد حقوق بشر، وزارت خارجه و شورایعالی امنیت ملی  که مسیر گفتگو با کشورهای اروپایی را باز کنند. ما در این زمینه مدعی هستیم . البته آمریکایی ها را باید جدا کرد چون ثابت کردند که به تمام معنا اهل خدعه هستند. همان طور که رهبری گفتند ما برجام ۲ و ۳ و۴ نداریم. با امریکا حتی درباره حقوق بشر هم حرف نمی زنیم.

وی ادامه داد: اصلی ترین شرطش این است که گفتگو طرفینی باشد و این طور نباشد که فقط برای حق بشر اسلامی یا حقوق بشر در ایران بحث کنیم. ما هم درباره حقوق بشر اروپا حرف داریم. درباره نحوه برخورد با بشر در اروپا و اسلام هراسی در اروپا و کشف حجاب اجباری در فرانسه حرف و سوال داریم. این الزام ها از کجا آمده؟ اینها از موازین حق بشری است که حجاب را به زور بردارید اما اگر کسی حرف از هلوکاست زد زود او را به زندان ببرید؟

رئیس قوه قضاییه گفت: ستاد حقوق بشر این موضوع را سریع پیگیری کند. هم به راهی که می رویم یقین داریم و مبانی حرفی را که معتقد به آن هستیم قابل دفاع می دانیم.  اگر اروپایی ها بپذیرند که دو طرفه باشد و آنها هم مثل ما مورد سوال باشند قبول میکنیم. 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال207 روز قبل